کد مطلب: 39804| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
اقدام کم‌سابقه دختر پوتین

اقدام کم‌سابقه دختر پوتین

بین الملل - ایران نیوز 24: یک تلویزیون دولتی روسی، با انجام گفتگویی با دختری که به عنوان فرزند ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، شناخته می‌شود، یک تابوی قدیمی را شکست.

تقریبا برای ۲۰ سال، انتشار گزارش‌هایی درباره زندگی شخصی پوتین در رسانه‌های روسی یک تابو به شمار می‌رفت. اما هفته گذشته یک تلویزیون روسی با انجام گفتگویی با دختر پوتین این تابو را اندکی شکست. این گفتگو، نوعی ملایم شدن تصویر آهنین پوتین و نیز چشم‌انداز ورود احتمالی دو دختر پوتین به زندگی عمومی را نشان داد.

در روسیه سنت پیوسته‌ای در زمینه داشتن خانواده اول وجود ندارد. رهبران شوروی و پساشوروی در این زمینه رویکرد‌های مختلفی اتخاذ کرده‌اند. پوتین، جاسوس سابق، غالبا دخترانش را از انظار عمومی دور نگه داشته است. او گاهی اوقات با مهربانی درباره دخترانش صحبت کرده و سال گذشته هم اعلام کرده که پدربزرگ شده است. با این حال، در سرتاسر دوران خدمتش، او بر پنهانی ماندن زندگی خانوادگی‌اش اصرار کرده است.روزنامه روسی ودوموستی گزارش کرد گفتگویی که روز پنجشنبه پخش شد، اولین گفتگو با کاترینا تیخونووا بود. گزارش‌های زیادی در رسانه‌های روسی و غربی وجود دارد که تیخونووا، دختر کوچکتر پوتین است. اما پوتین هرگز علنا این را تایید نکرده است.

به گزارش نیویورک‌تایمز، در گفتگو، از تیخونووا درباره کارش به عنوان مدیر یک انستیتوی علمی سوالاتی پرسیده شد. گزارش شبکه روسی، مجموعه‌ای از دانشمندان را نشان داد که ابزاری برای خواندن امواج مغزی توسعه می‌دهند. گزارش، پژوهش تیخونووا را یک دستاورد نوآورانه شمرده است. امری که نقش در حال ظهور تیخونووا به عنوا قهرمان علم روسیه را نشان داد.

نام تیخونووا با نام رئیس‌جمهور روسیبه متفاوت است. در سال ۲۰۱۵ خبرگزاری رویترز اعلام کرد او دختر پوتین است، اما با یک اسم مستعار زندگی می‌کند. گفته می‌شود که پوتین دختر دیگری به نام ماریا وورونتسووا دارد که نام او هم مستعار است.

پوتین تصریح کرده او نمی‌خواهد مشخصات فرزندانش را بدهد، چون مایل است آن‌ها یک زندگی معمولی داشته باشند. در یک گفتگوی تلویزیونی گفته بود: «می‌دانید، مسئله این است که من نمی‌خواهم آن‌ها مثل شاهزادگان سلطنتی بزرگ شوند. آن‌ها نیاز دارند که یک محیط عادی و تعامل معمولی با سایر کودکان داشته باشند. لحظه‌ای که من اسم و سن آن‌ها را بگویم، آن‌ها فورا شناسایی خواهند شد و هرگز در صلح و آرامش زندگی نخواهند کرد. پوتین گفته دخترانش درگیر علم و تحصیل هستند و زندگی عادی و معمولی دارند.

کد مطلب: 39804| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب