کد مطلب: 39730| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۸ ۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
دستیابی ایران به بمب الکترومغناطیسی برای نابودی آمریکا

وبسایت واشنگتن اگزمینر مدعی شد

دستیابی ایران به بمب الکترومغناطیسی برای نابودی آمریکا

بین الملل - ایران نیوز24: وبسایت آمریکایی واشنگتن اگزمینر با اشاره به گزارش جدیدی که توسط ارتش ایالات متحده آماده شده، ادعا کرد، ایران به سلاحی الکترومغناطیسی دست یافته که می تواند آمریکا را از صحنه روزگار محو کند.

گزارش جدیدی که ارتش آمریکا به منظور هشدار به مقامات دولتی تهیه کرده است، می گوید، وقوع یک حمله با بمب الکترومغناطیسی که اکنون در اختیار کره شمالی، روسیه و ایران است، می تواند ایالات متحده را کامل محو و میلیون ها تن را کشته یا بی خانمان کرده، و حتی هواپیماهای در حال پرواز را به زمین بیندازد.

این گزارش که توسط دانشکده هوایی نیروی هوایی آمریکا تدوین شده و در اختیار واشنگتن اگزمینر قرار گرفته است، هشدار داده است که حمله الکترومغناطیسی تهدیدی علیه آمریکا، دموکراسی و نظم جهانی محسوب می شود.

این گزارش که تمرکز اصلی آن بر تأثیرات مخرب حمله الکترومغناطیسی روی ارتش آمریکاست، به کنگره آمریکا هشدار داده که وقوع چنین حمله ای می تواند 90 درصد جمعیت ساکن در ساحل شرقی ایالات متحده را در طول مدت یک سال از میان برده، شبکه برق رسانی را نابود یا مختل کرده، و ترابری، فرآوری مواد غذایی و خدمات درمانی را فلج کند.

طبق این گزارش، در صورت قطعی برق 99 رآکتور هسته ای در آمریکا به دلیل عدم توانایی در خنک شدن ذوب خواهند شد و 4.1 میلیون تن که در اطراف تأسیسات هسته ای زندگی می کنند به دلیل خطر تشعشعات رادیواکتیو، مجبور به ترک خانه های خود می شوند. این گزارش همچنین افزود، هواپیماهای نظامی و غیرنظامی، از جمله جت های ایرباس، در صورت وقع چنین حمله ای سقوط خواهند کرد.

کد مطلب: 39730| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۸ ۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب