کد مطلب: 39686| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۹ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
امسال، بارش برف شهرداری تهران را غافلگیر نخواهد کرد

وعده معاون خدمات شهری به مردم؛

امسال، بارش برف شهرداری تهران را غافلگیر نخواهد کرد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تشریح اقدامات پیشگیرانه این سازمان برای مدیریت بارش باران و برف در سال ۹۷ ، از لایروبی ۴۹۵ کیلومتر کانال در سطح شهر تهران برای آمادگی مقابله با بارش برف خبر داد و گفت: برای امسال ۱۹ هزار و ۶۸۳ تن شن و نمک در هنگام بارش برف در نظر گرفته شده است.

مجتبی یزدانی با اشاره به اینکه از اول اردیبهشت ماه امسال طرح لایروبی در سطح مناطق ۲۲ گانه آغاز شد، اظهار کرد: به هنگام بارش برف و باران مسیل ها، رودخانه ها و به تیع آن کانال و جوی های مختلف باید لایروبی شوند. این اقدامات انجام شده و ارزیابی های لازم با همراهی بازرسی شهرداری تهران در حال انجام است.وی با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی نیز برای روزهای بارانی پایتخت به تجهیزات فردی مجهز شده اند، عنوان کرد: همچنین تعاملاتی با سازمان هواشناسی صورت گرفته است و مناطق مربوطه به صورت آنلاین اطلاعات سازمان هواشناسی را دریافت می کنند تا با هماهنگی هایی که لازم است بتوانند به موقع اقدامات لازم را انجام دهند.

یزدانی با اشاره به تشکیل ستاد برف روبی به ریاست شهردار تهران ،اظهار داشت: همچنین در مناطق نیز ستادهایی برای برف روبی تشکیل شده و کارگاه های آموزش نیروهای متخصص هم در نظر گرفته شده است. به گفته وی استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و همچنین استفاده از نیروهای انسانی زیرنظر پیمانکاران خدمات شهری در قالب سایت های برف روبی در زمان نزولات آسمانی صورت خواهد گرفت و به همین منظور ۴۲ ایستگاه برف تکانی راه اندازی و تجهیز شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به فعالیت ۱۴۷ سایت اصلی و فرعی برف روبی در مناطق تهران تصریح کرد: این سایت ها وظیفه پاکسازی و لایروبی انهار و کانال های روباز قبل از بارش، حین بارش و پس از بارش و در نهایت اعلام شرایط فوق العاده را بر عهده دارند. وی با تاکید بر فرهنگ سازی و برنامه ریزی در خصوص تقویت مشارکت عمومی و استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و راه های محلی به هنگام بارش برف از هرس به موقع درختان توسط مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

وی هرس به موقع درختان توسط مناطق ۲۲ گانه، برپایی ۴۲ سایت برف‌تکانی درختان در سطح مناطق و برنامه‌ریزی به منظور فرهنگ‌سازی درباره تقویت مشارکت عمومی با استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد شوراهای محلی، مطبوعات و رسانه‌های عمومی را از دیگر اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برای پیشگیری از بروز مشکلات در هنگام بارش‌ها خواند و افزود: بی‌تردید در روزهایی که شاهد بارش برف هستیم، شهروندان نباید انتظار داشته باشند همانند روزهای عادی در همان زمانی که در روزهای عادی تردد می‌کنند، بتوانند در سطح شهر تردد کنند. در حقیقت برای رسیدن به محل کار یا محل مورد نظر خود در روزهای برفی تردد آنها با توجه به افزایش حجم ترافیک با مشکلاتی مواجه خواهد شد و زمان بیشتری را می‌طلبد.

معاون خدمات شری شهرداری تهران با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای برف روبی در مناطق پایتخت گفت: به ترتیب مناطق ۱، ۲ و ۴ بیشترین بودجه را دارند و مناطق ۳، ۵، ۶، ۲۱ و ۲۲ در رده های بعدی قرار می گیرند.   یزدانی با بیان اینکه در مجموع هزار و ۱۷۵ خودرو برای برف روبی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ۵۲ درصد این خودروها مکانیزه هستند و ۵۶۶ دستگاه از آن ها سال قبل توسط شهرداری تهران خریداری شد و در اختیار پیمانکاران قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مخازن شن و ماسه از ابتدای آذرماه جانمایی خواهند شد، گفت: به همین منظور ۱۹ هزار و ۶۸۳ تن نمک و شن در نظر گرفته شده است و برای برف روبی نیز مسلماً مسیرهای اصلی در اولویت هستند اما پس از آن بیان این نکته حائز اهمیت است که امسال در کنار نیروهای پیمانکار، کارگران خدمات شهری نیز به جای جارو کردن به هنگام برف کار پارو کردن را انجام خواهند داد.

 

 

 

کد مطلب: 39686| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۲۹ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب