کد مطلب: 39557| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۴ ۸:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
برگزاری همایش آموزشی تهدیدات زیستی و بیوتروریسم در بیمه دانا

برگزاری همایش آموزشی تهدیدات زیستی و بیوتروریسم در بیمه دانا

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: به مناسبت بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل، همایش آموزشی" تهدیدات زیستی و بیوتروریسم" در سالن اجتماعات دکتر فرهندی واقع در ساختمان سعدی این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، در این همایش آموزشی که معاونان مدیرعامل و برخی از مدیران ستادی حضور داشتند و توسط کمیته پدافند غیرعامل شرکت با همکاری مدیریت آموزش برگزار شد، حسن علیزاده مدرس دانشگاه امام حسین(ع) به مهمترین مسائل، موضوعات و تهدیدات زیست محیطی پرداخت و ابعاد مختلف این موضوع را برای حاضران تشریح کرد.
تعریف و بررسی واژه ترور، خشونت، بیوتروریسم و بررسی تاریخ معاصر، عوامل جذب بیوتروریست ها به بیوتروریسم، چگونگی تولید جنگ افزارهای زیستی، مقایسه مشکلات تحلیلی جنگ‌های متعارف تروریسم و بیوتروریسم، بررسی جنگ‌افزارهای زیستی نظام سلطه در دوران دفاع مقدس و بررسی ویروس‌های بیماری‌های خطرناک که جزو عوامل مهم تهدیدات زیستی بشمار می‌رود، از جمله مباحثی بود که به تفصیل برای شرکت‌کنندگان در همایش ارائه شد.
از دیگر مسایلی که در این همایش مطرح شد، بحث تهاجم بیوتروریستی، با استفاده از عوامل سیاه زخم، عملیات روانی و زمینه‌سازی ذهنی برای حمله به عراق، نشانه های وقوع حملات بیوتروریستی، چگونگی مقابله با تهدیدات زیستی و بیوتروریسم، آگروتروریسم و جنگ‌افزارهای میکروبی، مفهوم راهبردی سیاست غذا و در نهایت راهکارهای پدافند غیرعامل برای مقابله با آگروتروریسم و اکوتروریسم بود. گفتنی است: واژه بیوتروریسم به اقدامات تروریستی اطلاق می‌شود که در آن از جنگ‌افزارها یا مواد کشنده بیولوژیک برای اهداف غیر نظامی استفاده می‌شود.

کد مطلب: 39557| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۴ ۸:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب