کد مطلب: 39503| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۰ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
افسران آمریکایی که به دلیل تجاوز محکوم شده‌اند + تصاویر

افسران آمریکایی که به دلیل تجاوز محکوم شده‌اند + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: بر اساس گزارش‌های رسمی، موارد آزار و اذیت جنسی در ارتش آمریکا طی سال‌های متمادی به سطوح بالایی میان افسران رسیده است. اما طبق گفته‌های کارشناسان سیاسی، اکثر قربانیان، تجربه آزار را مخفی می‌کنند به همین دلیل، آمار رسمی بسیار کمتر از آمارهای واقعی است.

ارتش آمریکا علیرغم تاکید بر انظباط و اصول حرفه‌ای، از لحاظ اخلاقی آسیپ‌پذیر بوده است، به طوری که در سال‌های اخیر، موارد متعددی از آزار جنسی در آن گزارش شده است. هر چند طبق گزارش‌های رسانه‌های معتبر خبری، فساد اخلاقي در بين نظاميان پایین‌رتبه آمريكا مساله تازه‌ای نیست و در واقع يک مشكل دروني و دائمی است. اما اخیرا حتی برخی از افسران بلندپایه هم به ارتکاب آزار جنسی هم متهم شده‌اند.
 

سرتیپ مایکل بوبک، به دلیل روابط جنسی خارج از ازدواج از شغل خود اخراج شد و محققان جنایی روی پرونده او تحقیق کردند.

کاپیتان لوفتن تورنتون، کاپیتان یگان ویژه آمریکا (مارینز)، با زنی خارج از یک کاباره در نئو اورلئان رابطه جنسی برقرار کرد. پس از منتشر شدن ویدئویی از این رابطه، از نیروهای مارینز اخراج شد.
 

ماجرای سرتیپ کورت استاین، با پرونده‌های سایر افسران متهم به آزار جنسی متفاوت‌ است. او در سمتی خدمت می‌کرد که یکی از وظایف آن نظارت بر برنامه‌های جلوگیری از آزار جنسی است. یک زن در مجوعه او، ادعا کرد که مورد آزار جنسی قرار گرفته است، پس از اینکه سرتیپ استاین، ادعای این زن را علنا تمسخر کرد، از سمت خود اخراج شد.

بازرس کل پنتاگون، دریادار جان ریچاردسون، افسر ارشد نیروی دریایی، را به دلیل سوء مدیریت پرونده سخنگوی‌اش، که رفتار نادرستی در برابر یک زن نوجوان از خود نشان داده بود، محکوم کرد.

ژنرال ژوزف هارینگتون در پی فرستادن یک پیام غیر اخلاقی به همسر یکی از دواطلبان خدمت، توسط ارتش مجبور شد با یک ستاره بازنشسته شود.

پس از اینکه آرتور لیخته بازنشست شد، نیروی هوایی آمریکا او را به دلیل مجبور کردن یکی از زیردستانش به برقراری رابطه جنسی، از دو درجه محروم و 60 هزار دلار از حقوق بازنشستگی سالانه‌اش کم کرد.


 

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

کد مطلب: 39503| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۰ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب