کد مطلب: 39490| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۱ ۱۱:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
آمریکا بازگشت تمامی تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران را اعلام کرد

با افزودن نام ۷۰۰ فرد و شرکت به فهرست تحریم‌ها علیه ایران؛

آمریکا بازگشت تمامی تحریم‌های رفع‌شده علیه ایران را اعلام کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: دولت آمریکا رسما از بازگشت «تمام تحریم هایی» خبر داد که در قالب برجام لغو شده بودند.

به گزاش یورونیوز؛ مایک پمپئو و استیون منوچین، وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا به طور مشترک این خبر را اعلام کردند. تحریم‌های لغو شده ایالات متحده علیه ایران از روز دوشنبه به اجرا در خواهد آمد. تحریم‌های جدید واشنگتن بخش‌های کشتیرانی، مالی و انرژی ایران را شامل می‌شود. این تحریم‌ها دومین رشته تحریم‌هایی خواهد بود که از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران به اجرا در می‌آیند.

بر این اساس کشور‌هایی که واردات نفت از ایران را متوقف نکنند و همچنین شرکت‌هایی که به داد و ستد به نهاد‌های تحریم شده ایرانی ادامه بدهند تحریم خواهند شد. با این حال هشت کشور از این تحریم‌ها فعلا معاف می‌شوند تا بتوانند به طور موقت به واردات نفت از ایران ادامه بدهند. به گفته وزرای خارجه و خزانه داری آمریکا تحریم‌ها تا زمانی که ایران به درخواست‌های واشنگتن از این کشور تن ندهد ادامه خواهد یافت.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که نام ۷۰۰ شخص و نهاد ایرانی در جریان تحریم‌های جدید به فهرست تحریم شدگان اضافه خواهد شد. به گفته وی سامانه خدمات رسانی مالی سوئیفت در صورتی که به نهاد‌های مالی تحریم شده از سوی واشنگتن خدماتی ارائه دهد مورد تحریم آمریکا قرار خواهد گرفت. او اظهار داشت: «سوئیفت تفاوتی با دیگر مجموعه‌ها نداردوزیر خزانه داری آمریکا با این حال اشاره‌ای به نام نهاد‌هایی که از روز دوشنبه به فهرست تحریم شدگان اضافه می‌شوند نکرد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد که ایران از وضع دوباره تحریم‌ها بر بخش انرژی و مالی خود نگران نیست. وی اظهار داشت: «آمریکا نمی‌تواند اقدامی علیه ملت بزرگ و شجاع ما انجام دهد. ما دانش و توانایی لازم برای مدیریت امور اقتصادی کشور را داریمسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد که از نظر تهران آمریکا با تحریم‌های جدید نمی‌تواند به اهداف سیاسی خود دست یابد.

وی اظهار داشت: «تحریم‌های جدید آمریکا بیشتر تاثیرات روانی خواهد داشتوزیر انرژی ترکیه روزجمعه اعلام کرد این کشور اطلاعاتی دریافت کرده است که براساس آن از تحریم‌های آمریکا معاف شده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که واشنگتن هشت کشور را از تحریم‌ها به دلیل واردات نفت از ایران معاف کرده است.
 

 

کد مطلب: 39490| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۱ ۱۱:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب