کد مطلب: 39369| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۰ ۱۱:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم به رییس قوه قضاییه

بیانات جنابعالی متأسفانه قانع کننده نبود

نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم به رییس قوه قضاییه

سیاسی - ایران نیوز 24: آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

متن نامه سرگشاده آیت الله مکارم شیرازی به رییس قوه قضاییه به شرح زیر است:

جناب مستطاب آیت الله آملی لاریجانی،ریاست محترم قوه قضائیه (دامت برکاته)  با اهداء سلام و تحیت، معروض می‌دارد:

بیانات جنابعالی را درباره مسائلی که اینجانب مطرح کرده بودم، خواندم؛ متأسفانه قانع کننده نبود و شاید توضیحات من برای آن چند مسأله کافی نبوده است. بنابراین پیشنهاد می‌کنم همان‌طور که خود شما هم اشاره کرده‌اید دادستان کل کشور و دو نفر از قضات عالی‌رتبه که سوابق حوزوی داشته باشند تشریف بیاورند تا آن چهار مسأله مهم درباره مهریه در محیط عالمانه و دور از عصبانیت حل و فصل شود و چنانچه آن چهار مسأله روشن شد، ان شاء الله به کار بسته شود و اگر بعضی از قوانین موجود با متون اسلامی سازگار نبود از طریق مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.

اینجانب برای قوه قضائیه و برای شخص جنابعالی قائل به احترام بوده و هستم و تضعیف این قوه را کار خلافی می شمرم. هدف اینجانب روشن ساختن قوانین مترقی اسلام و کمک به جمعی از گرفتاران مهریه است. لطفا دستور دهید لیست کامل زندانیان مهریه را با ذکر سن و سال، همراه بیاورند. امیدوارم بتوانیم از این طریق کمکی به حل مشکلات جوانان که گرفتار مسأله مهریه هستند و در زندان‌ها به سر می‌برند بنماییم. همیشه در سایه لطف پروردگار موفق باشید.

" گفتنی است آیت الله مکارم شیرازی طی روزهای اخیر انتقاداتی در خصوص مسئله عندالمطالبه و عندالاستطاعه بودن مهریه و زندانی شدن جوانان به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه داشت که آیت الله آملی لاریجانی در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرده بود. رئیس قوه قضاییه نیز در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به آیت‌الله مکارم شیرازی در انتقاد از قوه قضاییه از جمله اینکه «عیب کار ما این است که حوزه از دستگاه قضا جدا شده و هرکسی برای خود تصمیمی می‌گیرد»، گفت: چرا به گونه‌ای صحبت می‌شود که گویی مسئولان قضایی و قضات شریف از پس کوه قاف آمده‌اند؟ ما هم از همین حوزه‌ها آمده‌ایم. بسیاری از مسئولان عالی قضایی و قضات دستگاه قضا از روحانیون فاضل، متدین و جلیل القدر حوزه‌اند.
 

 

کد مطلب: 39369| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۰ ۱۱:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب