کد مطلب: 39367| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۹ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
کناره‌گیری آیت‌الله جنتی از شورای نگهبان تکذیب شد

کناره‌گیری آیت‌الله جنتی از شورای نگهبان تکذیب شد

سیاسی - ایران نیوز 24: سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی در ایران اخبار مربوط به کناره‌گیری آیت الله جنتی، دبیر این شورا و جایگزینی محمدحسن ابوترابی‌فرد٬ از چهره‌های میانه‌رو اصولگرایان را تکذیب کرده است.

ساعاتی پیش اخباری منتشر یافت که طبق آنها آیت‌الله احمد جنتی به دلیل "کهولت سن و بیماری" از دبیری شورای نگهبان کناره‌گیری کرده است. اما عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان ، گمانه‌زنی درباره تغییرات در شورای نگهبان را رد کرده است. کدخدایی گفته است "هیچ تغییری در شورای نگهبان رخ نخواهد داد و چنین خبرهایی کذب است."

عباسعلی کدخدایی در این باره نوشت: «سخنی منسوب به داستایوسکی است که می گوید؛ کسی که به خودش دروغ می گوید و به دروغ خودش گوش می‌دهد، کارش به جایی خواهد رسید که هیچ حقیقتی را نه از خودش و نه از دیگران تشخیص نخواهد داد. شب گذشته خبری کذب مبنی بر انتخاب دبیر جدید شورای نگهبان منتشر شد و برخی افراد رسانه‌ای نیز به آن دامن زدند.

این در حالی بود که انتخابات هیات رئیسه شورا هر سال در ۲۶ تیر ماه برگزار می شود. هر چه فکر کردم که چرا این خبر سراپا غیر صحیح ساخته شده، نفهمیدم، اما تعجب از عده ای که از فرط بیکاری به آن دامن زدند. امیدوارم نرخ اشتغال افزایش یابد تا شاید از این طریق از انتشار چنین اخبار جعلی جلوگیری شود و این قبیل دروغ ها را باور نکنیمآیت الله احمد جنتی که ۹۱ سال دارد، در تمام دوره‌ها، عضو شورای نگهبان است. او از نخستین دوره شورای نگهبان در سال ۱۳۵۹ از جمله فقهای آن و از ۲۱ سال پیش دبیر این نهاد بوده است.
 

 

کد مطلب: 39367| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۹ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب