کد مطلب: 39358| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۴ ۱۰:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
تامين مالي يك ميليارد يورویی بانک صنعت و معدن در طرحهاي صنعتي استان خوزستان

در دیدار حسین مهری با استاندار خوزستان مطرح شد

تامين مالي يك ميليارد يورویی بانک صنعت و معدن در طرحهاي صنعتي استان خوزستان

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: حسين مهري رئيس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن با غلامرضا شريعتي استاندار استان خوزستان ديدار و گفتگو كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، مهري كه براي ديدار با مقامات استاني، صنعتگران و بازديد از چند طرح صنعتي به استان خوزستان سفر كرده بود، در ديدار با استاندار اين استان گفت : بانك صنعت و معدن با هدف توسعه صنعتي استان خوزستان، با تامين مالي بيش از يك ميليارد يورو طرحهاي صنعتي بزرگ ، نقش بزرگي را در ايجاد اشتغال در اين استان داشته است و در تلاش است تا با ارتباط نزديكتر و قوي تر با صنعتگران و كارآفرينان خوزستان دين خود را به مردم شريف خورستان ادا كند . اين بانك كارهاي بزرگي را در خوزستان انجام داده ولي اين كافي نيست بنابراين با يك برنامه ريزي و اتخاذ يك سياست راهبردي درصدد افزايش نقش محوري خود در اين استان هستيم .
وي تصريح كرد : اين بانك با وجود تعداد اندك شعب خود توانسته است عملكرد چشم گيري در استان داشته باشد چنانكه در زمينه پرداخت تسهيلات در قالب طرح رونق توليد در سالهاي 1395 و 1396 در بين بانك هاي ديگر استان رتبه نخست را از آن خود كرده است .
مديرعامل بانك صنعت و معدن در تشريح نقش بانك در استان تصريح كرد : در ميان طرح هاي بزرگ ، كوچك و متوسطي كه در اين استان توسط بانك صنعت و معدن تامين مالي شده است، فقط در دو طرح پتروشيمي مسجد سليمان با رقم 432 ميليون يورو و طرح فولاد روهينا با 100 ميليون يورو براي 1300 نفر اشتغال مستقيم ايجاد شده است.
وي با اشاره به اين كه اين بانك توانسته است 6 هزار مگاوات از 70 هزارمگاوات ظرفيت توليد برق كشور را تامين مالي كند كه اين رقم 9 درصد از ظرفيت ياد شده است گفت : بانك صنعت و معدن احداث نيروگاه هاي انديمشك و اميديه را با ظرفيت جمعا 1500 مگاوات در استان خوزستان تامين مالي مي كند و اين كار بزرگ نيز در حال اجرا مي باشد .
اين مدير ارشد بانكي افزود : طرحهای عظیم پتروشیمی مسجد سلیمان، فولاد شادگان، نیروگاه برق بهبهان و هفت پروژه شامل نئوپان البرز جنوب، فولاد روهینا، صنایع دریایی ساحل اروند، فولاد پارس هفت تپه، آریا استیل الوند، پرشین کیمیا کلر و گلوکزان کرخه از طرح هاي ياد شده هستند كه با تسهيلات بانك صنعت و معدن مراحل اجرايي خود را در استان خوزستان مي گذرانند و با اتمام آنها براي 3500 نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد خواهد شد .
غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان نيز در اين ديدار گفت : بانك صنعت و معدن در توسعه صنعتي استان نقش بزرگ و چشمگيري داشته است و هركس كه از طرح هايي مثل فولاد روهينا ، پتروشيمي مسجد سليمان ، برق مپنا بهبهان و ساير طرحهاي صنعتي تامين مالي شده توسط اين بانك بازديد كند، به خوبي به اين حقيقت پي خواهد برد .
وي افزود : از ميان بانك هايي كه در تامين مالي طرح هاي صنعتي استان همكاري دارند بانك صنعت و معدن از ويژگي و برجستگي خاصي برخوردار است بنابر اين مي توان گفت اين بانك تاثير گذارترين بانك در بخش صنعت و معدن استان خوزستان محسوب مي شود.
استاندار خوزستان ضمن ابراز خرسندي از مراحل پاياني فولاد روهينا و پتروشيمي مسجد سليمان گفت : خوشبختانه مراحل اجرايي نيروگاه انديمشك نيز توسط بانك صنعت و معدن در حال انجام است كه با راه اندازي آن تحولي مثبت در تامين برق استان خوزستان اتفاق خواهد افتاد . شريعتي ضمن متفاوت دانستن سطح انتظار مسئولان استان از بانك صنعت و معدن تاكيد كرد كه انتظار ياد شده ناشي از برخورداري اين بانك از بدنه مديريتي و كارشناسي كارآمد و ورزيده و بيش از 6 دهه سابقه فعاليت مستمر در تامين مالي طرح هاي صنعتي در كشور است.

تاثیر بسزای بانک صنعت و معدن در توسعه و ایجاد اشتغال استان خوزستان

عباس پاپی زاده نماينده مردم دزفول در مجلس شوراي اسلامي گفت: بانك صنعت و معدن با تامين مالي طرح هاي بزرگ صنعتي در استان خوزستان تاثير زيادي در توسعه صنعتي و ايجاد اشتغال اين استان داشته است.وي كه مديرعامل بانك صنعت و معدن را در بازديد از طرح مجتمع فولاد روهينا دزفول همراهي مي كرد با بيان اين مطلب افزود: با حمايت بانك صنعت و معدن و راه اندازی گام نخست مجتمع فولاد دزفول در سال گذشته، جوانان زیادی مشغول به کار شدند و در سال جاري نيز در ادامه اجراي اين پروژه عظيم صنعتي با تخصيص اعتبار 100 ميليون يورويي اين بانك و بهره برداري از واحد توليد شمش اين مجتمع ، اشتغال و پيشرفت اقتصادي بيشتر در استان را شاهد خواهيم بود.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: کارخانه فولاد روهینا جزو سه کارخانه برتر دنیا است و در شرایط کنونی که مورد هجمه دیگر کشورها قرار داریم راه اندازی چنین کارخانه هایی می تواند راهگشا باشد.پاپی زاده ادامه داد:90 درصد محصول تولیدی این کارخانه به دیگر کشورها صادر می شود که در ارزآوری برای کشور موثر و توسعه صنعتی استان خوزستان را رقم خواهد زد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن ، فاز نخست مجتمع فولاد روهینا جنوب ( کارخانه فولاد دزفول ) سال گذشته با ظرفیت تولید حدود 500 هزار تن میلگرد در سال به بهره برداری رسيد.

گام مهم  بانک صنعت و معدن با تامین مالی طرح پتروشیمی مسجد سلیمان

علي عسگر ظاهري نماينده مردم مسجد سليمان در مجلس شوراي اسلامي گفت : بانك صنعت و معدن با تامين مالي طرح پتروشيمي مسجد سليمان گام مهمي در مسير توسعه صنعتي و افزايش سطح اشتغال منطقه برداشته است.وي كه مديرعامل بانك صنعت و معدن را در جريان بازديد از طرح پتروشيمي مسجد سليمان همراهي مي كرد افزود: استان خوزستان قابليت هاي زيادي دارد كه مي تواند با همگامي بانك صنعت و معدن به فعليت رسيده و چهره استان را دگرگون كند.

ظاهري تصريح كرد: بدنه كارشناسي و مديريت دانش محور بانك صنعت و معدن به اين بانك توان بالايي را بخشيده است كه با تكيه بر آن مي تواند در تحقق اهداف اقتصادي كشور نقش بسزايي داشته باشد. وي بيان داشت : با به بهره برداري رسيدن اين طرح كه با تامين مالي 432 ميليون دلاري بانك صنعت و معدن و ايجاد اشتغال براي بيش از 1000نفر به صورت مستقيم در حال اجراست ، علاوه بر محروميت زدايي از اين منطقه كمتر توسعه يافته ، امكان ارزآوري بالايي براي كشورمان ايجاد خواهد شد.

کد مطلب: 39358| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۲۴ ۱۰:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب