کد مطلب: 39351| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۶ ۱۰:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
صربستان معافیت ویزای ایرانی‌ها را لغو کرد

ه دلیل سوءاستفاده؛

صربستان معافیت ویزای ایرانی‌ها را لغو کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: دولت صربستان اعلام کرد معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنها لغو شده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نبوجسا استفانوویچ، وزیر کشور صربستان اعلام کرد: معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنان از این تسهیلات لغو شده است.او با بیان اینکه حکم مذکور امروز در روزنامه رسمی صربستان منتشر شده است، گفت: «صربستان از شهروندان ایران بار دیگر درخواست صدور ویزا خواهد کرد. برخی از آنان از معافیت ویزا برای ورود به صربستان سوءاستفاده کرده‌اند».

 این خبر همزمان با سفر علی لاریجانی به بلگراد و ابراز امیدواری رئیس مجلس صربستان به تعمیق همکاری ها با ایران منتشر شده است. روز گذشته، مایا گویکوویچ در دیدار با علی لاریجانی روابط دو جانبه بین صربستان و ایران را خوب دانست و به ادامه همکاری‌های مثمرثمر در ارتقای همکاری و گسترش روابط دو کشور ابراز اطمینان کرد.توافق‌نامه معافیت ویزا بین ایران و صربستان از شهریور سال گذشته اجرایی و پرواز‌های مستقیم میان بلگراد و تهران نیز پس از ۲۷ سال وقفه در اسفندماه سال گذشته برقرار شد.

 فروردین ماه سال جاری، خبرگزاری ایسنا در خبری عجیب به هجوم ایرانی ها با گذرنامه های جعلی به صربستان خبر داد. دراگان تئودورویچ ، سفیر صربستان در ایران، درباره وضعیت گردشگری دو کشور پس از لغو روادید گفته بود: «می‌دانیم همیشه در شروع کارها، کمی مشکلات وجود دارد، ولی ما انتظار نداریم در آینده مشکلی داشته باشیم، مشکلات قبلی فقط در پاسپورت جعلی بوده است» گویا انتظار صربستانی ها چندان به واقعیت نزدیک نبوده است و سوءاستفاده برخی شهروندان ایرانی تا جایی پیش رفت که تجربه نخستین کشور اروپایی برای لغو روادید با ایران چیزی جز پشیمانی برایشان نداشته باشد و احتمالا پرونده سفر بدون ویزا به اروپا تا مدت ها بسته شود.

کد مطلب: 39351| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۶ ۱۰:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب