کد مطلب: 39331| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۵ ۹:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
با علنی شدن جنگ داخلی در کاخ سفید؛ نیکی هیلی استعفا کرد

با علنی شدن جنگ داخلی در کاخ سفید؛ نیکی هیلی استعفا کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل، از سمت خود استعفا داده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، هم استعفای او را قبول کرده است. منبع

هیلی هفته گذشته در دیدار با ترامپ در کاخ سفید درباره استعفایش با رئیس‌جمهور صحبت کرده بود. بنا به گفته وبگاه خبری آکسیوس، استفعای هیلی تعدادی از مقامات بلندپایه سیاست خارجی آمریکا را شوکه کرده است. هیلی از سال ۲۰۱۷، در سازمان ملل به عنوان نماینده آمریکا خدمت کرده است. پیش از این، او از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷، به عنوان اولین زن و نخستین آمریکایی- هندی، فرماندار ایالت کارولینای جنوبی بوده است. لحظاتی پس از اعلام خبر استعفای نیکی هیلی، دونالد ترامپ در کاخ سفید اعلام کرد نیکی هیلی، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد تا پایان سال جاری میلادی از این سمت کناره‌گیری می‌کند.

نیکی هیلی در جمع خبرنگاران کاخ سفید گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه قصد دارد نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ نامزد شود را رد کرد. او گفت برای پیروزی ترامپ در این انتخابات تلاش خواهد کرد. ترامپ با بیان اینکه نیکی هیلی قصد دارد استراحت کند گفت که او می‌تواند در نقشی دیگر به دولتش بازگردد و در این مورد انتخاب با خود او است. ترامپ گفت که نمایندگان کشورهای مختلف از جمله روسیه و چین هیلی را می‌شناسند و مهم‌تر از آن به او احترام می‌گذارند. وی گفت که «ما دلمان برای او تنگ خواهد شد

نیکی هیلی هنگام تشریح «دستاوردهایش» در زمان تصدی این سمت گفت که آمریکا قوی‌تر شده و کشورها می‌دانند که آمریکا کاری که می‌گوید را انجام می‌دهد. هیلی به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و مدعی شد که کشورها اکنون متوجه شده‌اند نمی‌توانند «اقدامات بدی» که ایران انجام می‌دهد را نادیده بگیرند.

وی درباره تصمیمش برای آینده گفت: «تصمیمی درباره اینکه کجا می‌خواهم بروم نگرفته‌امترامپ گفت: «وقتی که ما روی کار آمده‌ایم، ایران مشکل بزرگی بود. مسئله این بود که آنها کی خاورمیانه را می‌گیرند. اآنها اکنون برای ماندنشان تقلا می‌کنندوی همچنین با بیان این ادعا که ایران به کشوری متفاوت نسبت به زمان آمدن او تبدیل شده گفت: «آنها در مقطعی خواستار این خواهند شد که توافقی واقعی انجام دهندترامپ گفت که جانشین نیکی هیلی را ظرف دو تا سه هفته آینده اعلام خواهد کرد.
 

 

کد مطلب: 39331| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۵ ۹:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب