کد مطلب: 39304| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۳ ۹:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
کلاه ملانیا ترامپ جنجالی شد!  + تصاویر

کلاه ملانیا ترامپ جنجالی شد! + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24:بانوی اول آمریکا در سفر به قاره آفریقا کلاهی به سر گذاشت که نماد دوران استعمار بوده است.

اخیرا ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، به کشور کنیا سفر کرد. در این سفر او پس از استفاده از کلاهی که نماد استعمار به شمار می رود، با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد.یک روز قبل از پایان سفرش به آفریقا، که اولین سفر تنهای او است، ملانیا پس از بازدید از یک یتیم‌خانه در نایروبی، به یک پارک ملی در مجاورت پایتخت کنیا رفت.

او در آنجا یک چکمه، کلاه و شلوار مخصوص سوارکاری پوشید و سپس سوار یک خودروی با فضای باز شد. در حین گشت‌زنی، با گوشی آیفون خود از حیوانات گوناگون، مانند گورخر، زرافه، ایمپالا، کرگدن و اسب آبی، عکس گرفت. علاوه بر این، ملانیا در این گردش از یک جایی بازدید کرد که در آن ۱۰۵ تن عاج با هدف ریشه‌کن کردن تجارت عاج، سوزانده می‌شد. در این گشت‌وگذار، کلاه ملانیا بیش از همه توجه‌ها را جلب کرد. کلاه سفید رنگ او به دلیل ریشه استعماری‌اش، خشم آفریقایی‌ها را برانگیخت.

کلاه ملانیا در اصل یک نوع کلاه نظامی بوده اما، به گفته روزنامه گاردین، قبل از اینکه نظامی بشود، در قرن نوزدهم توسط اکتشاف‌کنندگان اروپایی و حاکمان استعماری در آفریقا، بخش‌هایی از آسیا و خاورمیانه استفاده می‌شد. در نتیجه، به سرعت نمادی برای استعمار و ظلم تبدیل شد.

سربازان، لیدر‌های تور‌ها و متخصصان حیات وحش، از مدت‌ها قبل به جای استفاده از این نوع کلاه مناقشه‌برانگیز، از کلاه دیگری استفاده می‌کردند. با این حال، از این کلاه‌ها هنوز هم در مراسم برخی کشور‌ها استفاده می‌شود. البته برخی از گردشگرانی که به آفریقا می‌روند و با حساسیت‌های آنجا هم آشنا نیستند، هنوز از این نوع کلاه استفاده می‌کنند.

کد مطلب: 39304| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۳ ۹:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب