کد مطلب: 39287| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۹ ۹:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
پایان عملیات اجرای فوندانسیون فاز اول صحن حضرت زینب(س) در کربلا

پایان عملیات اجرای فوندانسیون فاز اول صحن حضرت زینب(س) در کربلا

فرهنگی - ایران نیوز 24: مهندس ناظر بر اجرای پروژه صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (سلام الله علیها) از پیشرفت بیش از 90 درصد فاز نخست این پروژه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مهندس حسین رضا مهدی گفت: فاز اول این پروژه که احداث فونداسیون است بزودی خاتمه می یابد و جهت استقبال از زائران و دسته های عزاداری در ایام اربعین حسینی، بیش از دو هزار و پانصد متر از مساحت کلی این صحن مطهر مسقف خواهد شد.وی ادامه داد: بخش مهمانسرا و سرویسهای بهداشتی در این پروژه به مساحت چهارده هزار متر مربع و در چهار طبقه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، فاز نخست طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) مزین بنام صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) بخشی از طرح جامع توسعه با زیربنای ۱۶۰.۰۰۰ متر مربع با حمایت‌های خیرین و کمک‌های مردمی و همت ستاد بازسازی عتبات عالیات اجرا می‌شود.پروژه صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) بخشی از طرح ۳۸ هکتاری توسعه حرم امام حسین(ع) محسوب می‌شود که در این بخش تنها ۵ هکتار در حال ساخت و ساز است.

این صحن که در ۴ طبقه احداث خواهد شد در ضلع جنوب غربی حرم و در سمت باب الراس، باب القبله، خیمه گاه و تل زینبیه واقع شده است. این صحن مجموعه ای از شبستان های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه خواهد بود. همچنین با اجرای این صحن تل زینبیه به شکل تپه احیا خواهد شد.

کد مطلب: 39287| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۹ ۹:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب