کد مطلب: 39195| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۳ ۸:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
ایجاد تشکیلات جدید مالی اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های ایران

ایجاد تشکیلات جدید مالی اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم های ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: اتحادیه اروپا کانال ویژه ای برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا یک تشکیلات حقوقی جدیدی را با هدف ادامه بازرگانی و تجارت با ایران از جمله خرید نفت و دور زدن تحریم های آمریکا علیه تهران ایجاد می کند.موگرینی این سخنان را در پایان نشست مشترک وزیران خارجه ایران و گروه 1+4 مطرح کرد. گروه 1+4 نیز بیانیه ای را بعد از این نشست، منتشر کرد که توسط موگرینی خوانده شد.

موگرینی با قرائت بیانیه گروه 1+4 توضیح داد: این کانال به شرکت های اروپایی این امکان را می دهد که تجارت با ایران را براساس قانون اروپایی ادامه دهد. همچنین شرکای دیگری در جهان نیز می توانند به این کانال اضافه شوند.به نوشته منابع اروپایی، این کانال با اسم " سازمان اهداف متعدد" (اس پی وی) نام دارد و شرکت ها می توانند از طریق آن معاملات مالی با ایران را انجام دهند.

موگرینی افزود: این کانال جدید طرف های اقتصادی که در حال تجارت با ایران هستند را مطمئن می کند که در حال بازرگانی قانونی با تهران هستند.وی ادامه داد که این کانال تلاش می کند دستاوردهای اقتصادی ایران از برجام را حفظ کند.دونالد ترامپ رئیس ایالات متحده آمریکا با خروج از برجام، تحریم های سابق علیه ایران را دوباره فعال کرده است. این اقدام باعث شده بسیاری از شرکت های خارجی، ایران را ترک کنند و آسیب های اقتصادی گسترده ای متوجه ایران شود.

ایران تلاش می کند از طریق این کانال جدید، بتواند صادرات نفتی خود را به کشورهای اروپایی و چین و دیگر مشتریان ادامه دهد و پول آن را دریافت کند. همزمان دولت ترامپ قصد دارد از طریق تحریم های شدیدی، صادرات نفت ایران را به صفر برساند و مانع از ارتباطات بانکی و مالی بین المللی ایران شود.

کد مطلب: 39195| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۳ ۸:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب