کد مطلب: 39126| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۸ ۱۰:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
انتقاد تلویحی رئیس جمهور افغانستان از «لشکر فاطمیون» سپاه قدس

انتقاد تلویحی رئیس جمهور افغانستان از «لشکر فاطمیون» سپاه قدس

بین الملل - ایران نیوز 24: رئیس جمهور افغانستان گفت: «افغانستان میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری که موجب برهم زدن وحدت ملی ما باشد، نیست و باید از این امر جلوگیری شود. هر شهروندی که در کشور سومی می‌جنگد، بر اساس قانون جزایی افغانستان، مرتکب جرم شده است »

بر اساس اطلاعیه دفتر رسانه‌ای کاخ ریاست جمهوری افغانستان، محمداشرف غنی، طی سخنانی در جمع شماری از بزرگان، نخبگان و جوانان غرب کابل در کاخ سلام‌خانه این شهر اضافه کرد: «در حال حاضر جنگ سراسری علیه مردم افغانستان جریان دارد و هدف آن، تضعیف نیرو‌های امنیتی و دفاعی ماست و باید اجماع غیر سیاسی در حمایت از نیرو‌های امنیتی و دفاعی، شکل گیرد. هدف قرار دادن هزاره‌ها و شیعه‌ها قابل قبول نیست. هدف ما این است تا مبارزه جدی در برابر آن صورت گیرد و وضعیت در غرب کابل خوب شود».

رئیس‌جمهور افغانستان گفت: «اکنون روش‌های جنگ تغییر کرده و فاقد اصول است و دشمن که در میدان‌های جنگ در مقابل نیرو‌های امنیتی و دفاعی شکست خورده است، مردم را در هر گوشه هدف قرار می‌دهد. داعش در ننگرهار نیز به شکست مواجه شده است». وی ضمن تاکید بر اینکه داعش باید از لحاظ فکری نیز نابود شود، از علمای اهل سنت و شیعه خواست تا در این خصوص اجماع کنند.

گفتنی است پیش از این موضوع حضور شبه نظامیان افغان موسوم به «لشکر فاطمیون» زیر نظر نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در سوریه و سرنوشت آنان پس از پایان جنگ، به موضوع داغ رسانه‌های داخل و خارج افغانستان تبدیل شد و تمجید محمد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی این کشور از آن‌ها نیز بر دامنه مخالفت‌ها افزوده بود.

کد مطلب: 39126| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۸ ۱۰:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب