کد مطلب: 39073| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰ ۸:۷:۱۰| نسخه چاپی
تقویت کانون های اجتماعی و اقتصادی راهکار رونق اقتصادی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت:

تقویت کانون های اجتماعی و اقتصادی راهکار رونق اقتصادی

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: نشست توجیهی مدیران بانک قرض الحسنه رسالت استان های مازندران ،گیلان،گلستان و سمنان به میزبانی مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت در این نشست گفت:با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ما نیز باید به رسالت خود در حوزه اقتصادمقاومتی جامه عمل بپوشانیم.محمدحسین حسین زاده با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جنگ اقتصادی و مولفه های برون رفت از آن، افزود: در این وضعیت، چگونگی اوضاع و شرایط کاملا مشخص است و  پرهیز از جوسازی در شرایط فعلی مهم و مورد تاکید است.وی با اشاره به فعالیت های بانک قرض الحسنه رسالت در این شرایط اقتصادی اظهارداشت: ماموریت بانک بر مبنای کارآفرینی است تا با همیاری اجتماعی، قرض الحسنه شرعی و اجتماعی را پیاده کنیم.

حسین زاده، همیاری اجتماعی را ساختار اصلی بانک قرض الحسنه رسالت عنوان کرد و گفت: در شهرهای بزرگ و مراکز برجسته استانی و شهری سرویس دهی متکی بر همیاری اجتماعی اجرایی خواهد شد وبا فعال سازی اصناف در مراکز استان ها باید شبکه های همیاری را گسترش داد. مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت بیان کرد: در نزدیکی مراکز شهری و روستایی مازندران و در شهرهای کوچک و روستاها در زمینه دامپروری،کشاورزی و ...فعالان کارآفرینی وجود دارند که می توانند در شبکه های همیاری جذب شوند.

وی با تاکید بر اتخاذ رفتارهای خاص برای ایجاد شبکه های اجتماعی شهری در اصناف و تاکسی و ...گفت: برآورد جمعیتی شاغل فعال در حوزه مسافربری شهری و یا پیک موتوری و اصناف لازم است و هنوز حرکات منسجمی در این زمینه انجام نشده است. حسین زاده پیشروی در اقتصاد صنعتی را خواستار شد و افزود: با توجه به اینکه سازمان ها متمرکز هستند، می توان با ارتباط مستقیم بانکدار اجتماعی و کانون همیاری اجتماعی فعالیت آنها را دنبال کرد.وی تمرکز گرایی بر مبنای فعال سازی کانون های اجتماعی ویژه هر ناحیه استان در مازندران را خواستار شد.حسین زاده شکوفایی و توسعه روستاها را ملاک برنامه عملیاتی عنوان کرد و گفت: مشخص شدن سازوکار ها درحوزه کانون ها و گرایش ها با تعاریف درست اهمیت دارد.

کد مطلب: 39073| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰ ۸:۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب