کد مطلب: 39038| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۹ ۱۴:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
سردارِ حاشیه + تصاویر

سردارِ حاشیه + تصاویر

ایران - ایران نیوز 24: ماجرا‌های سردار آزمون پایانی ندارد. زندگی این روز‌های این بازیکن جوان فوتبال ایران با حاشیه عجین شده است. درحالیکه کارلوس کی روش در اقدامی باور نکردنی سردار را به اردوی تیم ملی دعوت کرد او از حضور در تمرینات خودداری نمود و این خود کلی حرف و حدیث در پی داشت، حالا حاشیه تازه این است؛ انتشار "فیلم خصوصی" سردار آزمون!

چندی پیش خداداد عزیزی در گفت و گویی درباره سردار آزمون گفت: "فوتبال ما دو مصیبت دارد؛ استوری و قلیان! " حالا روزنامه خبر ورزشی روز سه شنبه در صفحه اول خود با تیتر درشت "فیلم خصوصی آزمون لو رفت"، از پاپوش سازی برای این بازیکن خبر داد. این حاشیه هم در بستر اینستاگرام شکل گرفته است. فیلم کوتاهی به صورت زنده در اینستاگرام منتشر شده که نشان می‌دهد سردار آزمون در کنار دختری نشسته است. در این فیلم سردار آزمون در حال استفاده از تلفن همراهش است و متوجه اینکه کسی دارد از او فیلم می‌گیرد نیست. روزنامه خبر ورزشی نوشته است "سردار آزمون در این فیلم هیچ کار غیرمتعارفی انجام نمی‌دهد، اما بعید نیست رفتار غیرمتعارف شخص که کنار اوست برای مهاجم تیم ملی دردسرساز شود." این خبر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

شاید این اتفاق برای هر بازیکنی رخ می‌داد اینگونه سروصدا به پا نمی‌کرد، اما سردار آزمون موقعیت متفاوتی دارد. او ماه هاست درگیر حاشیه است. حاشیه‌های سردار در جریان جام جهانی اوج گرفت، زمانی که او نتوانست بازی‌های دلچسب و درخشانی از خود به نمایش بگذارد. سردار مورد هجمه قرار گرفت و انتقادات شدیدی از عملکردش صورت گرفت. پس از هر بازی ایرانیان انتظار داشتند او دیگر در ترکیب اصلی قرار نگیرد. اما آزمون بازیکن مورد علاقه کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بود و بر خلاف انتظار‌ها او همیشه در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت. در جریان جام جهانی انتقادات از سردار آنقدر بالا گرفت که نهایتا او پس از بازی‌های ایران اعلام کرد که از تیم ملی خداحافظی می‌کند. تصمیمی غیر منتظره که با واکنش‌های فراوانی همراه بود. عده‌ای معتقد بودند خداحافظی سردار جدی نیست و او به زودی به بازی‌های ملی باز می‌گردد. ناظران و کارشناسان فوتبال این تصمیم آزمون را احساسی و غیر قابل قبول دانستند، با این حال سردار بر این تصمیم پافشاری کرد. البته او اعلام کرد این تصمیم به خاطر قلب مادرش تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفته است.
 

سردار آزمون و بهاره افشاری کارگردان "سریک"

این مستند ساخته بهاره افشاری بازیگر سینماست. با اکران "سریک"، سردار آزمون نیز به سینما‌های مختلف کشور می‌رفت و با مخاطبان این مستند عکس یادگاری می‌گرفت. به این ترتیب برخلاف روال معمول که با خداحافظی ستاره‌ها از تیم ملی مدتی از آن‌ها خبری نیست، سردار هر روز در رسانه‌ها حضور پررنگی داشت. چند روز پس از آغاز اکران "سریک" سردار آزمون در مسیر ساری به گرگان با خودرو گرانقیمت خود تصادف کرد و باز هم در در کانون اخبار رسانه‌ها قرار گرفت.

تصادف سردار با خودرو پورشه اش در جاده شمال

 در این میانه ناگهان اتفاق دیگری افتاد تا نام سردار آزمون از رسانه‌ها و محافل ورزشی خارج نشود. کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی با وجود خداحافظی آزمون در اقدامی عجیب دوباره او را به تیم ملی دعوت کرد. دعوت آزمون به تیم ملی برای بازی تدارکاتی با ازبکستان بود. این اقدام کی روش با انتقادات فراوانی روبه رو شد. بسیاری معتقد بودند که سرمربی تیم ملی از اصول خود عقب نشینی کرده است. همان اصولی که باعث شد بازیکنی همچون مهدی رحمتی را برای همیشه کنار بگذارد

. با وجود اینکه کی روش، آزمون را به تیم ملی دعوت کرد، اما این بازیکن جوان از حضور در تمرینات خودداری کرد و سرمربی تیم ملی نیز او را از لیست دیدار با ازبکستان خارج کرد. سردار بعد از خط خوردن از لیست تیم ملی عکسی خندان از خود در صفحه شخصی اش در اینستاگرام بارگذاری کرد و نوشت: "با خودت تکرار کن، امروز هر قدمی که بر می‌دارم و هر کسی که با او روبرو می‌شود برای من همراه با خیر و برکتی خواهد بود." اما کی روش همچنان خوشبین به بازگشت سردار به تیم ملی فوتبال است. ظاهرا کی روش از دسته افرادی است که هنوز خداحافظی آزمون را جدی نگرفته اند.

 او می‌گوید: «اگر من سرمربی تیم ملی ایران هستم مطمئنم که او برمی‌گردد. بهترین تلاشم را می‌کنم تا او برگرددبا این وجود نمی‌توان خیلی رفتار‌های آتی سردار آزمون را پیش بینی کرد. به عقیده ناظران سردار نیاز به مشورت با افراد کاردان و دلسوز در تصمیمات خود دارد. درگذشته خلیل آزمون پدر سردار در تصمیمات او نقش مهمی داشته است. مشخص نیست خداحافظی سردار از تیم ملی چقدر با مشورت پدرش بوده است.
 

استقبال کم نظیر از سردار در روستای ترکمن نشین راز و جرگلان

 سردار آزمون ۲۴ ساله، سال گذشته نیز با حاشیه درگیر بود. او تمرکز نداشت. بیشتر وقت خود را برای درگیری با فدراسیون سوارکاری ایران به خاطر مثبت اعلام‌شدن دوپینگ اسبش گذاشت. قبل از آن حاشیه‌های مجازی و درگیری با چهره‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی تا مدت‌ها نام او را سر زبان‌ها انداخته بود. ارتباط او با خواننده‌های رپ پناهنده خارج از کشور، داشتن عکاس اختصاصی خانم،‌ حضور در یک میهمانی (عکسی که سردار از این میهمانی از خود منتشر کرد، حاشیه‌های بسیار زیادی را برای او به وجود آورد) و مسائل اینچنینی روی افول این ستاره تأثیر گذاشت. او در تیم باشگاهی خود یعنی روبین کازان نیز فصل کابوس واری را سپری کرد. او صد‌ها دقیقه نتوانست گلزنی کند، در حالیکه بسیاری امیدوار بودند فصل رویایی را پشت سر بگذارد. کار آنقدر بیخ پیدا کرد که با توافق مسئولان باشگاه خلیل آزمون پسرش را در تمرینات روبین کازان همراهی می‌کرد بلکه بتواند در حل مشکلات او نقش ایفا کند. اما چرا سردار دچار این وضعیت شده بود.

سردار ۲۰۱۲ پس از جدایی سپاهان به روبین کازان روسیه رفت. قربان بردیف مربی این تیم بود. کسی که به خاطر رابطه خانوادگی دور با پدر سردار مورد اعتماد خانواده است. سردار سه فصل در روبین کازان ماند بعد از آن به صورتی قرضی به روستف رفت. سال گذشته هنگامی که سردار از رستوف جدا شد، همه انتظار داشتند او به یک تیم اروپایی بپیوندد، سردار هم همین انتظار را داشت. اختلاف با روبین کازان به شدت بالا گرفت حتی کار به شکایت در دادگاه بین المللی ورزش هم کشیده شد، اما او نهایتا در روبین کازان ماندگار شد. این وضعیت بر روحیه سردار تاثیر منفی زیادی گذاشت و او انگیزه خود برای بازی را از دست داد. گفته می‌شود این ماجرا نیز به تصمیم مربی و مدیر برنامه‌های او یعنی قربان بردیف باز می‌گردد. او باعث ماندگاری سردار در روسیه شد.
 

سردار آزمون در کنار بردیف و خلیل آزمون

بردیف اهل ترکمنستان است و سابقه بازی در تیم ملی شوروی سابق و مربی گری تیم ملی ترکمنستان را دارد. او سالهاست مربی شخصی و مشاور سردار آزمون است. آزمون بار‌ها اعلام کرده است پیشرفتش در فوتبال را مدیون این مربی است. شایعات فراوانی پیرامون رابطه حرفه‌ای سردار و بردیف وجود دارد گفته می‌شود بردیف قراردادی ۱۰ ساله با سردار دارد که بر مبنای آن قراداد هر تصمیمی که بردیف بگیرد سردار باید اطاعت کند، البته آزمون این شایعه را قویا تکذیب کرده است. با این وجود هنوز مشخص نیست قربان بردیف در تصمیم اخیر آزمون برای خداحافظی از تیم ملی هم نقش داشته است یا نه. سردار آزمون زمانی بین تیم ملی ایران و روسیه ایران را انتخاب کرد، حالا او تیم ملی ایران هم کنار گذاشته است باید دید در ادامه بر سر این ستاره پر حاشیه فوتبال ایران چه خواهد آمد.
 

 

کد مطلب: 39038| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۹ ۱۴:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب