کد مطلب: 39037| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰ ۸:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
مشاور ترامپ، دروغ او را برملا کرد

مشاور ترامپ، دروغ او را برملا کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: دونالد ترامپ در توئیتر ادعا‌های زیادی در توئیتر مطرح می‌کند. یکی از مقامات دولتش یکی از ادعا‌های او را رد کرد و از پاسخ دادن درباره یک ادعای دروغ دیگر ترامپ طفره رفت.

روز شنبه صبح به وقت واشنگتن، ترامپ به یکی از دستاورد‌های خود مباهات کرد، اما طولی نکشید که کوین هاست، رئیس شورای مشاوران اقتصادی ترامپ، ادعای او را زیر سوال برد. ترامپ در توئیتر خود نوشت:" نرخ تولید ناخالص داخلی (۴.۲ درصد) برای نخستین بار در بیش از ۱۰۰ سال، از نرخ بیکاری (۳.۹ درصد) بیشتر شده است".
 

توئیت نادرست ترامپ درباره رشد تولید ناخالص داخلی که توسط هاست تکذیب شد

 اما همان روز معلوم شد که ترامپ ۹۰ سال به رقم حقیقی اضافه کرده است. برخلاف دفعات سابق که کارشناسان ادعا‌های ترامپ را راستی‌آزمایی می‌کردند، این بار یکی از مقام بلندپایه دولت که اتفاقا سمت اقتصادی هم دارد، نادرستی ادعای ترامپ را اعلام کرد. کوین هاست روز دوشنبه به گزارشگران گفت ادعای رئیس‌جمهور درباره سبقت گرفتن نرخ تولید ناخالص داخلی از نرخ بیکاری در بیش از یک قرن درست نیست.

به گفته هاست، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی از نرخ بیکاری در ۱۰ سال، و نه در ۱۰۰ سال، برای نخستین بار بیشتر شده است. رئیس شورای مشاوران اقتصادی ترامپ گفته او از چگونگی حصول این اشتباه مطمئن نیست، اما ممکن است یکی از مشاوران ترامپ به هنگام دادن اطلاعات به او "یک صفر اضافه کرده است". ترامپ در ادامه فخرفروشی‌های اقتصادی‌اش در همان روز یک توئیت دروغ دیگری را منتشر کرد. ترامپ در توئیت خود اینگونه از باراک اوباما نقل‌قول کرد:" رئیس‌جمهور اوباما تصریح کرد 'رئیس‌جمهور ترامپ برای رسیدن به تولید ناخالص داخلی ۴ درصدی به یک عصای جادو نیاز خواهد داشت'. من حدس می‌زنم که یک عصای جادو دارم. (رشد تولید ناخالص داخلی) ۴.۲ درصدی (داریم) و خیلی بهتر از این هم کار خواهیم کرد. این تازه شروع کار هست".

توئیت نادرست ترامپ درباره اوباما

 ظاهرا ترامپ به طور غیردقیق به اظهارات اوباما در یک مناسبت در سال ۲۰۱۶ اشاره می‌کرد. در آن مناسبت، اوباما از وعده‌های ترامپ درباره ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی انتقاد کرده بود.

در آن زمان اوباما گفته بود:" او (ترامپ) مدام می‌گوید؛ 'خب، من قصد دارم یک توافق بهتری مذاکره کنم'. خب، چه؟ دقیقا چقدر می‌خواهی بر سر آن مذاکره کنی؟ چه عصای جادویی داری؟ و مثل همیشه، جواب این است که او جوابی ندارد". بنابراین معلوم می‌شود که ترامپ اظهارات اوباما را تحریف کرده است. وقتی که از هاست خواسته شد درباره توئیت ترامپ توضیحاتی بدهد او فقط گفت:" من رئیس شورای مشاوران توئیتری (ترامپ) نیستم".
 

کد مطلب: 39037| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰ ۸:۲۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب