کد مطلب: 39031| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۹ ۸:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
افشاگری مجله آمریکایی از اسرار صدام حسین + تصاویر

افشاگری مجله آمریکایی از اسرار صدام حسین + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: صدام، دیکتاتور سابق عراق که ۲۴ سال بر این کشور حکومت کرده بود یکی از ثروتمندترین چهره‌های جهان است.طبق اطلاعات به دست آمده، صدام ده‌ها قایق دارای باند فرود هلی‌کوپتر و ۲۷ اتاق خواب مجهز به پنجره‌های ضد گلوله و شیرآلات از جنس طلا، سالن کوچک آمفی‌تئاتر، چند استخر، نمازخانه و نیز مسیر مخصوص عبور زیردریایی داشت.

به نوشته مجله اقتصادی فوربس آمریکا، همچنین کلکسیون خودروهای کلاسیک که به نظام سلطنتی هاشمی عراق در سال‌های ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ بازمی‌گردد، بعدها به صدام رسید.

کلاشینکوف طلایی صدام

دیکتاتور سابق عراق علاوه بر قایق‌سواری به کشاورزی نیز علاقه‌مند بود.

کشتی تفریحی صدام به نام "قادسیه صدام"

او خرید کت و شلوارهای غربی گران‌قیمت را هم دوست داشت و سلاح‌های قدیمی و جدید و در عین حال خودروهای لوکس هم جمع‌آوری می‌کرد.صدام علاوه بر اینها دوست داشت با سرعت زیاد در خیابان‌های بغداد رانندگی کند.

دیکتاتور سابق عراق علاقه زیادی به کتاب‌ خواندن داشت و اوایل سال جاری میلادی یک رمان عاشقانه به نام "زبیبه و پادشاه" که صدام به دست خود نوشته بود، کشف شد. صدام در سال ۲۰۰۰ این رمان را در ۱۶۰ صفحه نوشت و اتفاقات این رمان مربوط به هزاران سال قبل است.دیکتاتور سابق عراق بسیار به ساخت کاخ برای خود و نزدیکانش علاقه داشت.

کاخ فاو صدام

در دوره حاکمیت او بیش از ۸۰ کاخ در عراق ساخته شد. این در حالی است که رسانه‌های عربی تعداد این کاخ‌ها را دو برابر این تعداد می‌دانند. این تعداد کاخ برای صدام لازم بود زیرا او همواره از سوءقصد به جانش نگران بود و دوست نداشت دو شب متوالی را در یک مکان بگذراند. کاخ صدام در بابل برخی از این کاخ‌ها پس از یورش نیروهای آمریکایی به عراق به هتل‌های لوکسی تبدیل شده و برخی دیگر از آنها در راستای نیازهای ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند. یکی از این هتل‌ها به ساختمان بزرگترین سفارت آمریکا در جهان تبدیل شد.
 

کاخ ریاست‌جمهوری صدام در تکریت

 او پول‌های هنگفتی در بانک‌ها داشت و آمریکایی‌ها هنوز هم از دارایی‌های خانواده صدام در تعجب هستند.

نمای داخلی کاخ فاو صدام

رسانه‌ها اعلام کردند، سه دستگاه کامیون بامداد ۱۸ مارس ۲۰۰۳ یعنی دو روز پیش از یورش نیروهای آمریکایی به بانک مرکزی بغداد رفتند و پسر کوچک صدام سوار یکی از آنها بود. او در بانک مرکزی درخواست یک میلیارد دلار کرد که تحویل این مبلغ چند ساعت زمان برد، این روند در شهرهای بزرگ عراق نیز انجام شد و ارز و طلا جمع‌آوری شد. برخی چهره‌های مورد اعتماد صدام در آن روز دارایی‌های او را از بانک‌های سوئیس، لبنان و هلند بیرون کشیدند.
 


 

 

 

 

کد مطلب: 39031| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۹ ۸:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب