کد مطلب: 39025| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۸ ۹:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
تهیه

تهیه "اطلس وضعیت زنان و خانواده" توسط کمیسیون فرهنگی مجلس

زنان و خانواده - ایران نیوز 24: رییس کمیته ورزش، جوانان و خانواده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس بازدید صورت گرفته از اطلس وضعیت زنان و خانواده باید بگویم که تهیه و تدوین این اطلس افرون بر ۵۰ درصد از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری پیشرفت داشته است‌.

خانم دکتر سیاوشی با بیان این مطلب در حاشیه بازدید از نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک گفت: متاسفانه بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز یک اطلس و آمایش از وضع زنان کشور نداریم.
وی با تحسین از برگزاری چنین نمایشگاه هایی و توجه بیشتر به جایگاه زن و خانواده ادامه داد: توجه به تهیه اطلس وضعیت زنان برای ششمین بار در موارد قانون برنامه ششم توسع دیده شده است تا نسبت به توسعه حضور و بروز زنان هم در بعد اجتماعی و هم اقتصادی بیش از پیش اهتمام ورزیده شود.
به گفته دکتر سیاوشی، تلاش و زحمات زنان ما فوق العاده و قابل تقدیر است چراکه تماما از سطح پایین و برخلاف دیگر کشورها که از سطح بالا و توسط بخش های حاکمیتی حمایت می شود، شکل می گیرد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرصت های محدودی به زنان کشور از سوی بخش حاکمیتی کشور داده است، تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی اداری در پایان دولت یازدهم باید ۳۰درصد از فرصت های مدیریت اداری کشور در اختیار زنان و جوانان قرار گیرد که متاسفانه باید بگویم تاکنون چنین نشده است.
وی در پایان با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد اشتغال بازار در اختیار زنان است خاطرنشان کرد: حضور بیشتر زنان در عرصه های مدیریتی کشور نیازمند حمایت حاکمیت است بطوریکه بر خلاف دیگر کشورها شاهد هستیم که فقط ۶ درصد مجلس شورای اسلامی در اختیار زنان است.: یادآور می شود نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک از 15 شهریورماه جاری آغاز بکار کرد و با استقبال پر شور و بی نظیر مردم، علاقمندان و بازدیدکنندگان به همراه برخی مسئولان ارشد کشور و  تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی همراه بود و این نمایشگاه ۱۹ شهریورماه به کار خود خاتمه داد.
* خلاقیت و نوآوری نیاز صنعت اسباب بازی کشور است
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری نمایشگاه هایی همچون نمایشگاه مادر و کودک، تشویق و ترغیب مردم به استفاده بیشتر از کالای داخلی را به همراه دارد.
خانم دکتر ذوالقدر در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، کودک و نوزاد با بیان این مطلب گفت: صنعت کشور در تولید اسباب بازی ضعف هایی دارد که مهنترین آن "خلاقیت و نوآوری" است.
وی برگزاری نمایشگاه ها را یک گردهمایی برای تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان دانست که می توانند نسبت به جمع آوری ایده ها و طرح های گوناگون برای تولیدات بهتر و بیشتر اقدام کنند.
خانم دکتر ذوالقدر پیشنهاد داد تا در نمایشگاه های مرتبط با خانواده و کودکان، کارگروه های تخصصی به منظور کشف نیروهای خلاق، کارآفرین و زنده کردن بازی های سنتی شکل گیرد تا شاهد تحول و پیشرفت در صنعت اسباب بازی کشور باشیم.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ردیف بودجه ای برای حمایت از تولید محصولات فرهنگی که نیازمند حمایت هستند نیز دیده شده است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی تخصیص آن به واجدان شرایط است.
وی در پایان از تشکیل کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خبر داد تا بیشتر از گذشته ضمن رصد و آسیب شناسی این حوزه، شاهد برنامه ریزی های هدفمند و پایه ای به منظور حضور هوشمندانه در فضای مجازی باشیم.
 

کد مطلب: 39025| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۸ ۹:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب