کد مطلب: 38973| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۳ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک آغاز به کار کرد

با حضور معاون رئیس جمهوری؛

نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک آغاز به کار کرد

صنایع و بازرگانی و معدن - ایران نیوز 24: نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی و تنی چند از مسئولان و مدیران کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش ستاد خبری نهمین نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، در آغاز به کار این نمایشگاه گفت: توجه به استانداردسازی و سیاست گذاری کلان در محصولات، کالا و خدمات دوستدار خانواده و کودک را دنبال می کنیم. وی با اشاره به اینکه بیشتر غرفه های نهمین نمایشگاه مادر، کودک و نوزاد از تولیدات داخلی است، افزود: حتی مواد اولیه محصولات این نمایشگاه نیز داخلی است و کیفیت آنان نیز به نظر می رسد بسیار مرغوب و مطابق با استانداردها باشد.

خانم ابتکار افزود: نداشتن سرب در رنگ محصولات مختص کودکان و استاندارد بودن آنها، نکته ای بود که تولیدکنندگان به آن توجه داشتند و مورد تاکید همه ما نیز است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده متذکر شد: اگرچه برخی از تولیدکنندگان در شرایط جدید با مشکلاتی در زمینه تهیه مواد اولیه مواجه شدند و نیاز به توجه ویژه دولت دارند اما بسیار شرایط امیدوارکننده است.وی تصریح کرد: کیفیت و خدمات رسانی و استانداردسازی محصولات مربوط به کودکان، برای جلوگیری از آسیب به آنها در دستور کار ماست. خانم ابتکار در خصوص برخی کمبودهای موجود در زمینه پوشاک نوزادان نیز تاکید کرد: به طور حتم وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه اقدام خواهد کرد.

سرمایه گذاری بر روی کودکان باید دغدغه مسئولان شود
همچنین معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند کودک آزاری جرم عمومی است و نیازی به شاکی خصوصی ندارد، بیان کرد: هر کسی که نسبت به این اتفاق و موضوع آگاهی پیدا کرد باید به مراجع ذی صلاح خبر دهد.حبیب‌الله مسعودی‌ فرید در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راهبردهای اساسی مسئولان کشور باید سرمایه گذاری برروی کودکان باشد.

به گفته وی، بسیاری از کشورهای دنیا درصد قابل توجهی از تولید ناخالص ملی خود یعنی بین 2 تا 4 درصد را برای موضوع مورد اشاره اختصاص می دهند.
دکتر فرید خاطرنشان کرد: به منظور رشد و تکامل همه جانبه کودکانمان و از جنبه های مختلف باید فعالیت های بیشتر و بسیاری انجام شود بطوریکه تمام کودکان نیز باید به این خدمات دسترسی داشته باشند. یادآور می شود که نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک تا 19 شهریورماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پاست و از ساعت 10 صبح تا19 عصر پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

کد مطلب: 38973| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۳ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب