کد مطلب: 38889| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۸ ۹:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
نتانیاهو تلویحاً ایران را به محو کردن از صحنه روزگار تهدید کرد!

نتانیاهو تلویحاً ایران را به محو کردن از صحنه روزگار تهدید کرد!

بین الملل - ایران نیوز 24: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته است، نیروی نظامی صهیونیستی با قاطعیت کامل در برابر تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای استقرار نیرو و تسلیحات در سوریه خواهد ایستاد.

به گزارش رویترز، بنیامین نتانیاهو که در شهر دیمونا، در جنوب سرزمینهای اشغالی صحبت می‌کرد، اظهار داشت: «کسانی که ما را به محو کردن از صحنه روزگار تهدید کردند باید بدانند که خود را نیز در معرض خطر مشابهی قرار می‌دهند و به هدفشان نخواهند رسید.» رویترز می‌گوید، از منظر بنیامین نتانیاهو مشارکت نظامی ایران در جنگ داخلی سوریه به مثابه استقرار نیرو‌های جمهوری اسلامی ایران در کنار مرز‌های اسرائیل است.

وابسته نظامی ایران در دمشق پیشتر به رسانه‌های ایران گفته بود که مشاوران نظامی این کشور براساس توافقی که این هفته امضا شد در سوریه خواهند ماند.به گزارش منابع خبری ایران ابوالقاسم علی نژاد وابسته نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: "ادامه حضور مستشاران ایران در سوریه یکی از موارد توافق نامه دفاعی و فنی میان تهران و دمشق است که در جریان دیدار وزیر دفاع کشورمان با همتای سوری وی به امضا رسید. "

او همچنین گفت: "حمایت از تمامیت ارضی و استقلال حاکمیت سوریه نیز در این توافق نامه تاکید شده است. "روز دوشنبه اعلام شد که ایران و سوریه موافقتنامه‌ای برای همکاری‌های امنیتی امضا کرده اند که در جریان سفر امیر حاتمی وزیر دفاع ایران به دمشق انجام شد.
بنابه گزارش‌ها وزیر دفاع ایران بعد از امضای آن سند گفت: "مهم‌ترین بند" توافق همکاری نظامی با سوریه شامل بازسازی نیرو‌های مسلح و صنعت نظامی و دفاعی این کشور است.  نتانیاهو چهارشنبه گفت: "ما برای جلوگیری از تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه تلاش می کنیم. تلاش ما در دنبال کردن این هدف بی امان خواهد بود همانطور که برای لغو توافق اتمی بد ایران بی وقفه تلاش کردیم."

 

کد مطلب: 38889| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۸ ۹:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب