کد مطلب: 38844| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۳ ۱۰:۵:۱۰| نسخه چاپی
نرم‌افزار جامع بیمه‌ای شرکت بیمه دانا رونمایی شد

با قابلیت ارائه کلیه خدمات بیمه‌ای؛

نرم‌افزار جامع بیمه‌ای شرکت بیمه دانا رونمایی شد

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت شرکت بیمه دانا از نرم‌افزار جامع بیمه‌ای خود که توسط کارشناسان مدیریت فناوری اطلاعات این شرکت طراحی و پیاده‌سازی شده است با قابلیت ارائه کلیه خدمات بیمه‌ای، رونمایی کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت بیمه دانا، فاز مطالعاتی این نرم افزار از سال 1395 آغاز و در سال 1396  با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان تکمیل شده است و قرار است که سبد درآمدهای این شرکت را متنوع کند چراکه مدیران این شرکت مدعی هستند که سایر بیمه ها نیز می توانند به گروه مشتریان اضافه شوند.

دکتر بیژن صادق  که در مراسم رونمایی از این نرم افزار در جمع خبرنگاران سخن می گفت، تاکید کرد که ابهامات موجود در آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه باعث شده شکایات بیمه گزاران و نمایندگان از این شرکت تا حدی افزایش یابد.وی درباره این که چرا شکایات از این شرکت در سامانه رسیدگی به شکایات بیمه گزاران بیمه مرکزی بالاست، گفت: بسیاری از این شکایات به دلیل عدم تناسب آیین نامه و مقررات است.

دکتر صادق افزود: این قوانین و مقررات که از سوی نهاد ناظر به شرکت ها ابلاغ شده، گاه مبهم هستند و عباراتی مانند «می توانند» در آنها زیاد استفاده شده است، از این رو شرکت به تشخیص خود آنها را عملیاتی می کند، اما با شکایت بیمه گزاران یا نمایندگان مواجه می شود.

صادق با اشاره به این که چنین مواردی معمولا به دادگاه یا نهاد ناظر ارجاع می شود، اظهار کرد: در نهایت نظر داور اعمال می شود، اما واقعیت این است که ابهامات موجود در مقررات قابل توجه است. وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا مدیرعامل بیمه دانا مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هست یا خیر، گفت: بیمه دانا نه بودجه ای از دولت می گیرد و نه تحت قانون مدیریت خدمات کشوری اداه می شود، بنابراین شرکتی دولتی نیست.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا به شرایط اقتصادی کشور اشاره کرد و با بیان این که حتی در شرایط کنونی، صنعت بیمه نسبت به سایر بخش های اقتصاد کشور عملکرد بهتری داشته است، گفت: خوشبختانه عملکرد شرکت بیمه دانا نیز در صنعت بیمه مطلوب بوده و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده اوضاع بهتر هم بشود.هرچند که مشکلات اقتصادی باعث سیر نزولی در بیمه های مهندسی و مسئولیت شده است .

صادق به وجود برخی پرتفوها و قرادادهای بیمه ۲۰ ساله در این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: گرچه وصول حق بیمه از نهادهای دولتی کمی سخت است و با تاخیر صورت می گیرد، ولی ما تعهد اخلاقی نسبت به برخی بیمه گزاران داریم و به همین دلیل همکاری را ادامه می دهیم.نایب رئیس هیات مدیره بیمه دانا همچنبن با بیان این که بیمه درمان این شرکت به یک برند تبدیل شده است، گفت: خوشبختانه ساختارها در شرکت اصلاح شده به طوری که پرتفوی شرکت ۳٫۵ برابر شده است.

کد مطلب: 38844| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۳ ۱۰:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب