کد مطلب: 38817| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۳ ۱۰:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
افشاگری روسیه از حمله سه کشور غربی به سوریه

افشاگری روسیه از حمله سه کشور غربی به سوریه

بین الملل - ایران نیوز 24: وزارت دفاع روسیه فاش کرد آمریکا، انگلیس و فرانسه در تدارک برای حملات هوایی علیه سوریه به بهانه استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی نیروهای دولتی این کشور هستند.

به گزارش  اسپوتنیک، ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه خاطر نشان کرد: اقدامات کشورهای غربی به رغم بیانیه‌های علنی آنها هدفش یکبار دیگر وخیم تر کردن چشمگیر وضعیت در منطقه خاورمیانه و اختلال در فرایند صلح در خاک سوریه است.بنا به گفته این سخنگو شبه‌نظامیان در استان ادلب سوریه در تدارک برای نوعی صحنه سازی برای نشان دادن استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان هستند.

این ژنرال روسی خاطر نشان کرد: گروه شبه‌نظامی تحریرالشام (وابسته به سازمان تروریستی جبهه النصره) به منظور اجرای "حمله شیمیایی" ادعایی در شهر جسرالشغور استان ادلب اقدام به منتقل کردن هشت تانکر گاز کلر به روستایی در فاصله چند کیلومتری جسرالشغور کرده‌اند.

طبق اعلام وزارت دفاع روسیه ناوشکن یواس‌اس سالیوانز در همین راستا وارد خلیج‌فارس شده و بمب‌افکن‌های آمریکایی B-۱ نیز در پایگاه هوایی آمریکا در کشور قطر مستقر شدند و آماده اجرای حمله هوایی به سوریه هستند.کوناشنکوف اظهار داشت: این تحریک با مشارکت فعال سرویس‌های ویژه انگلیسی قرار است یک بهانه دیگر برای آمریکا، انگلیس و فرانسه فراهم کنند تا آنها دست به حمله موشکی علیه تاسیسات اقتصادی و دولتی سوریه بزنند.

در اظهارات این مقام روسی تصریح شد: یک گروه از شبه‌نظامیان تحت هدایت یک شرکت نظامی خصوصی انگلیس به نام شرکت OLIVE آموزش کار با مواد شیمیایی سمی را دیده و وارد استان ادلب شده‌اند. ماموریت این شبه‌نظامیان تقلید عملیات نجات قربانیان یک حمله با استفاده از شیمیایی در جلیقه‌های گروه بدنام کلاه سفیدها است.

به گفته کوناشنکوف یکسری اظهارات بی‌پایه و اساس مطرح شده از سوی تعدادی از نمایندگان عالی رتبه آمریکا، انگلیس و فرانسه مبنی بر متعهد شدن به پاسخ به هرگونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی دولت سوریه شواهد و مدارک غیرمستقیمی هستند که تدارک برای یک اقدام تجاوزگرانه دیگر از سوی آمریکا و هم‌پیمانانش علیه سوریه را نشان می‌دهند. گزارش شد که در تاریخ ۲۳ اوت جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا به نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه گفته که آمریکا آماده پاسخ به نیروی بیشتر از آنچه که قبلا در سوریه استفاده کرده، است.

کد مطلب: 38817| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۳ ۱۰:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب