کد مطلب: 38747| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۵ ۱۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
فقیرترین رئیس جمهور جهان باز هم خبرساز شد + تصاویر

فقیرترین رئیس جمهور جهان باز هم خبرساز شد + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز 24: «خوزه موخیکا» رئیس جمهور سابق اروگوئه که به دلیل زندگی ساده و بخشیدن 90 درصد از حقوقش به خیریه مشهور است، حال اعلام کرده که نمی خواهد حقوق بازنشستگی دریافت کند.

خوزه موخیکا که طی 5 سال ریاست جمهوری اش ماهانه 12 هزار دلار دریافت می کرد و 90 درصد آن را به خیریه می بخشید، به عنوان فقیرترین رئیس جمهور در جهان مشهور است. موخیکا که در سنای کشور از سال 2015 کار می کند، پس از اتمام مدت زمان ریاست جمهوری خود در این مقام به کار مشغول شد. روز سه شنبه وی از مقام سناتوری استعفا داد. رئیس جمهور سابق می توانست در مقام سناتوری تا سال 2020 باقی بماند اما در نامه ای درخواست استعفای خود را مطرح کرد. موخیکا در نامه اش نوشته است: «علی رغم اینکه فعلا مغز من کار می کند، من نمی توانم از همبستگی و مبارزه ایدئولوژیک امتناع نمایم.»

موخیکا اکنون 83 ساله است و تقریبا 14 سال از عمرش را در زندان های نظامی سپری کرده است. او به دلیل زندگی ساده خود مشهور است. او طی دوران ریاست جمهوری و پس از آن به همراه همسرش در مزرعه کشاورزی شان در نزدیکی پایتخت کشور زندگی می کنند. کل دارایی او، همین مزرعه و یک خودروی فولکس واگن بیتل 1987 است. در سال 2014 به او پیشنهاد شد که خودرواش را 1 میلیون دلار بفروشد، ولی او نپذیرفت.

کد مطلب: 38747| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۵ ۱۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب