کد مطلب: 38726| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۲ ۸:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان سال

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد

پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه تا پایان سال

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه اين بانک است و حدود ۱۲ هزار ميليارد تومان هم تسهيلات قرض الحسنه ارائه مي دهد. در استان تهران هم حدود هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان منابع قرض الحسنه داريم که در ۲۷ شعبه به کارگيري مي شود.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، دکتر مرتضی با بیان اینکه این بانک داراي ۲۷ شعبه در شهر تهران است، تصريح کرد: اين شعبات تنها در بخش هايي از شهر تهران متمرکز شده بود، اما سياست ما اين است كه تعادل لازم در پراكندگي شعب را برقرار كنيم به نحوي كه در هر شهرستان از استان تهران حداقل يك شعبه براي خدمت رساني به مردم وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: مشتری هاي اين بانک هم مشتري هاي خاص و هم مردم عادي هستند و منابع مورد نياز همگي از سوي مردم تهيه مي شود.پس از افتتاح شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری مدير عامل اين بانک تاکيد كرد: اين بانك با سرمايه هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان و ۵۳۰ شعبه تقريبا در همه شهرهاي بزرگ كشور حضور دارد و با سه هزار كارمند مشغول فعاليت است.

دکتر اکبری با بیان اینکه نسبت مصارف به منابع بانک ۹۰ درصد است، گفت: یعني ۹۰ درصد از پولي که جمع آوري مي شود را تسهيلات مي دهيم و ده درصد باقيمانده به عنوان ذخيره قانوني نزد بانک مركزي سپرده گذاري مي شود. منابع هر شهردر همان منطقه مصرف مي شود و منابع را از شهري به شهر ديگر منتقل نمي كنيم، فقط در برخي موارد ممكن است بخشي از منابع را به مناطق كمتر برخوردار و محروم كشور انتقال دهيم تا نيازمندان واقعي جامعه بتوانند از تسهيلات بيشتري بهره مند شوند. وی، خاطرنشان کرد: بانک های قرض الحسنه بانك هایي هستند كه منابعشان از سوي خود مردم تامين مي شود، عمده مشتري ها افراد حقيقي هستند و افراد حقوقي هم فقط گردش حساب دارند. تقريبا يك چهارم از مشتري هاي بانك اشخاص حقوقي و مابقي اشخاص حقيقي هستند. وی اظهار کرد: این شعبه در رباط کریم کمتر از یک ماه است كه راه اندازي شده و در همين مدت دو ميليارد و ۸۰۰ ميليون تومان منابع جمع كرده كه همگي هم از سوي اشخاص حقيقي بوده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران افزود: با توجه به گذشت این مدت کوتاه و جذب این حد از منابع فکر مي کنم يكي از شعبات خوب و پربار براي اين شهرستان باشد. اميدواريم سال آينده هم بتوانيم آمار خوبي از عملكرد بانك و ميزان كساني كه تسهيلات دريافت كرده اند داشته باشيم.

کد مطلب: 38726| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۲ ۸:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب