کد مطلب: 38714| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۵ ۹:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
احیای هویت محلات منطقه 16 با بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان و ورزشکاران /سرریز معتادان هرندی به ترمینال جنوب

شهردار منطقه 16 عنوان کرد

احیای هویت محلات منطقه 16 با بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان و ورزشکاران /سرریز معتادان هرندی به ترمینال جنوب

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: شهردار منطقه 16 گفت : این منطقه دارای سرمایه‌های انسانی تأثیرگذار در عرصه ملی است و ما برنامه‌ای داریم تا بر اساس آن هویت محلات منطقه ۱۶ را با بهره‌گیری از هنرمندان و ورزشکاران نامی محلات منطقه بازیابی کنیم

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶ ، هادی زبده با بیان اینکه محلات ریشه داری از جمله نازی آباد، جوادیه، خزانه و ... در این منطقه است که بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و ... کودکی خود را در این منطقه گذرانده و نسبت به این محلات عرق دارند، افزود: به دنبال آن هستیم که با استفاده از سرمایه منابع انسانی نسبت به بازیابی هویت محلات منطقه 16 اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: این منطقه دارای پتانسیل های بالقوه ای است که با برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می توانیم شاهد توسعه بیش از پیش آن باشیم.زبده با بیان اینکه شهرداری تهران در سنوات گذشته بخشی از حریم ریل را برای ایجاد مسیر و خیابان تملک کرده است، گفت: اخیرا راه آهن اعلام کرده که این ۳۰ متر برای ایجاد زیرساخت‌های دیگر غیر از خیابان سازی بوده و ما در شهرداری با بخشی از تملکاتی روبرو هستیم که برای آنها پول داده‌ایم اما نباید خیابان ساخت و باید اقدامات زیرساختی در آن انجام شود.

شهردار منطقه ۱۶ با بیان اینکه دو ماه قبل به دلیل مشکلاتی که راه‌آهن در این بخش به وجود آورده جلسه‌ای با مسئولان راه‌آهن برگزار کردیم، گفت: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که خلأ قانونی وجود دارد و قانونگذار باید برای این مشکل تعیین و تکلیف کند.وی همچنین به کمبود بازار میوه و تره بار در منطقه پرداخت و گفت: در عمده محله های منطقه میدان میوه و تره بار وجود دارد و اینکه در برخی از محله ها شاهد وجود این بازارها نیستیم، به دلیل عدم استقبال مردم است. زبده در ارتباط با وجود کابل های فشار قوی در منطقه ۱۶ نیز بیان کرد: این موضوع سال هاست مورد مطالبه مردم است که تاکنون نیز پیگیری های جدی توسط شهرداری،‌ شورای شهر و نمایندگان مجلس صورت گرفته است وبا توجه به هزینه بالای انتقال کابل ها باید این امر با مدیریت خوبی اداره شود.

وی در مورد مشکل ترافیکی میدان بهمن نیز با بیان اینکه در گذشته طرح جامعی برای بوستان ولایت در نظر گرفته شده بود و قرار شده بود که رمپ و لوپ‌هایی در این منطقه ساخته شود تا ترافیک میدان بهمن هدایت شود، گفت: اما حالا در مدیریت جدید طرح پارک ولایت منتفی شده است و اقدامات ترافیکی که قرار بود در میدان بهمن اجرا شود نیز تحت الشعاع قرار گرفته است و ما به دنبال آن هستیم که برای حل ترافیک این منطقه یک پل از جنوب بزرگراه تندگویان به سمت نواب احداث کنیم که امیدواریم با اجرای این پل حدود 30 درصد ترافیک حل شود.

شهردار منطقه 16 در ادامه در خصوص انتقال ترمینال جنوب گفت: بحث انتقال ترمینال جنوب به بیرون محدوده شهری در گذشته مطرح بوده است اما حالا با توجه به اینکه ایستگاه راه‌آهن و ترمینال اتوبوسرانی نزدیک به هم در داخل منطقه 16 هستم در نظر داریم که ترمینال را به بخش فضای باز راه آهن منتقل کنیم که البته این مسئله یک پیشنهاد خام است و باید بررسی‌های لازم و کارشناسی صورت گیرد.

کد مطلب: 38714| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۵ ۹:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب