کد مطلب: 38701| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۲ ۱۱:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
جزئیات بودجه 717 میلیارد دلاری پنتاگون

جزئیات بودجه 717 میلیارد دلاری پنتاگون

بین الملل - ایران نیوز 24: رئیس‌جمهور آمریکا که مدام از ارتش کشورش تمجید می‌کند، قانون بودجه پنتاگون را امضا کرده است. رسانه‌ها این بودجه را قابل توجه دانستند.

روز دوشنبه دونالد ترامپ لایحه موسوم به "قانون مجوز دفاع ملی" (NDAA) یا همان بودجه سالانه پنتاگون را امضا کرد. ترامپ با این بودجه، ۷۱۷ میلیارد دلار به هزینه‌های نظامی آمریکا در سال ۲۰۱۹ اختصاص داد. این رقم که عظیم و بی‌سابقه توصیف شده، در موارد گوناگون نظامی هزینه خواهد شد.

از کل بودجه سال آینده پنتاگون، ۶۱۶.۶ میلیارد دلار به بودجه پایه پنتاگون، ۶۹ میلیارد دلار به عملیات برون مرزی نظامی، ۲۱.۹ میلیارد دلار به برنامه‌های تسلیحات هسته‌ای تحت اشراف وزارت انرژی تعلق می‌گیرد. قانون بودجه پس از امضای ترامپ، به تصویب کنگره هم نیاز خواهد داشت. روز دوشنبه ترامپ در پایگاه نظامی فورت درام نیویورک در میان پرسنل نظامیان آمریکایی گفت:" قانون مجوز دفاع ملی، مهمترین سرمایه‌گذاری در ارتش و مبارزان جنگی‌مان در تاریخ جدید است. ما قصد داریم ارتش‌مان را به گونه‌ای که قبلا سابقه نداشته، تقویت کنیم و این چیزی است که انجام دادیم".

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، ترامپ از لایحه بودجه ستایش کرد و گفت این بودجه به نظامیان آمریکا "بهترین هواپیماها، کشتی‌ها، تانک‌ها و موشک‌ها را خواهد داد". طبق بودجه جدید، حقوق سربازان به مقدار ۲.۶ افزایش یافته است. این مقدار در تقریبا یک دهه گذشته، بیشترین افزایش است. علاوه بر این، در این بودجه، تحویل جنگنده‌های رادارگریز به ترکیه هم به تعویق افتاده است. در ادامه به برخی از هزینه‌های پنتاگون از محل بودجه سال ۲۰۱۹ اشاره می‌شود.

در بودجه جدید، ۷.۶ میلیارد دلار برای خرید ۷۷ جنگنده تهاجمی اف ۳۵ ساخت شرکت لاکهید مارتن، اختصاص داده شده است. این جنگنده رادار گریز نسل پنجم، در کارخانه شرکت لاکهید مارتین در فورت ورث تگزاس ساخته می‌شود و گران‌ترین جنگنده پنتاگون است.

بر اساس سیاست جدید بودجه پنتاگون، تحویل جت‌های اف ۳۵ به متحد آمریکا در ناتو، یعنی ترکیه، ممنوع می‌شود. ترکیه، که خودش شریک برنامه ساخت اف ۳۵ هست، قرار بود دو جنگنده از این نوع دریافت کند. آنکارا امیدوار است با دریافت اولین جنگنده اف ۳۵، یک ناوگان ۱۰۰ فروندی از اف ۳۵ ایجاد کند.

بودجه پیشنهادی ترامپ، ۸۵ میلیون دلار به بالگرد‌های بلک هاوک UH-۶۰M اختصاص می‌دهد. این بالگرد‌ها توسط شرکت سیکورسکی، که خودش بخشی از شرکت لاکهید مارتین هست، در کارخانه استراتفورد کنکتیکت ساخته می‌شود. در ماه مارس، ترامپ بالگرد‌های بلک هاوک سیکورسکی را "ماشین‌های رزم" و "پیشرفته‌ترین بالگرد‌های جهان" توصیف کرد.

علاوه بر این، کنگره با تامین مالی کامل بمب افکن رادارگریز جدید دوربرد بی ۲۱ نیروی هوایی آمریکا موافقت کرده است. این بمب‌افکن سنگین آمریکا، "ریدر" (مهاجم) نامیده شده و توسط شرکت نورث‌راپ گرومن ساخته می‌شود.

کنگره با اختصاص ۱.۵۶ میلیارد دلار برای سه کشتی جنگی ساحلی موافقت کرده است. این در حالی است که نیروی دریایی آمریکا فقط یکی را درخواست کرده بود.

بودجه ترامپ، به ناو هواپیمابر چهارم از کلاس فورد، سه یخ‌شکن و یک زیردریایی موشک بالستیکی از نوع کلمبیا مجوز می‌دهد. به طور کلی، با ۱۳ کشتی جنگی در سال مالی آینده موافقت شد.

بودجه جدید، ۲۲۵.۳ میلیون دلار به خودرو‌های رزمی از نوع Stryker A۱ و تلاش‌های پشتیبانی برای مدرن‌سازی خودرو‌های رزمی زرهی ارتش اختصاص می‌دهد. این خودرو‌ها شامل ۱۳۵ تانک آبرامز M1، و ۶۰ خودروی رزمی برادلی، ۱۹۷ خودروی زرهی چندمنظوره، ۳۸ خودروی ارتقایافته بازیابی و ۳۳۹۰ خودروی سبک تاکتکی می‌شود.

لایحه بودجه ترامپ، به آژانس دفاع موشکی برای توسعه پروژه‌های سنجش هدایت‌شده و مهم فضا و انرژی و نیز توسعه قابلیت‌های دفاعی هیدروسونیک ۱۴۰ میلیون دلار اختصاص می‌دهد. ۲۸۴ میلیون دلار هم به تلاش‌های ارتش برای ادغام سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت و تاد (THAAD) اختصاص داده شده است.
 

 

کد مطلب: 38701| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۲ ۱۱:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب