کد مطلب: 38650| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۶ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
آغاز طرح پرداخت اقساطی جرائم رانندگی در دهه ولایت /جریمه ثبت شده توسط دوربین‌ها قابل اعتراض است

فرمانده انتظامی پایتخت خبر داد

آغاز طرح پرداخت اقساطی جرائم رانندگی در دهه ولایت /جریمه ثبت شده توسط دوربین‌ها قابل اعتراض است

انتظامی - ایران نیوز 24: فرمانده انتظامی پایتخت از تشکیل واحد رسیدگی به اعتراضات مالکان خودروها و موتور سیکلت‌های توقیفی که به دلیل جرائم بالا متوقف شده‌اند خبر داد که امکان پرداخت اقساطی این جرائم را مهیا می کند.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، سردار حسین رحیمی با اعلام خبر تشکیل واحد رسیدگی به اعتراضات مالکان وسائل نقلیه‌ توقیف شده با جریمه بالاتر از یک میلیون تومان اظهار کرد: در حال حاضر حدود 15 هزار خودرو و 20 هزار موتورسیکلت که دارای جریمه بالایی هستند توقیف شده‌اند و با توجه به اینکه این بسیاری از این وسائل نقلیه وسیله امرار معاش مالکان آن‌ها بوده و بعضاً قادر به پرداخت این جریمه‌ها به صورت یکجا نیستند، مقرر شد واحد رسیدگی به این موضوع تشکیل شود.

فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: این واحد رسیدگی با اخذ تعهد از مالکان، امکان پرداخت اقساطی جرائم ثبت شده را فراهم کرده تا این افراد بتوانند خودروها و وسائل نقلیه توقیفی خود را با بهره‌مندی از این تسهیلات، آزاد کنند.وی با بیان اینکه این واحد برای کمک به این دسته از شهروندان راه‌اندازی شده است گفت: در این واحد تنها امکان پرداخت اقساطی جرائم رانندگی فراهم می‌شود و پلیس بر اساس قانون، قادر به تخفیف یا بخشش جریمه‌های ثبت شده نیست. به گفته رحیمی این واحد رسیدگی در دهه ولایت یعنی از تاریخ اول تا هشتم شهریورماه و در فاصله زمانی بین دو عید غدیر و قربان آغاز به کار خواهد کرد.

جریمه ثبت شده توسط دوربین‌ها قابل اعتراض است

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: رانندگان می‌توانند نسبت به تخلف ثبت شده توسط دوربین‌ها نیز اعتراضات خود را اعلام کنند.سردار حسین رحیمی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اشتباهات و خطای دوربین‌های ثبت تخلف شهری، قادر به اعتراض به جریمه ثبت شده توسط دوربین‌ها هستند یا خیر گفت: در حال حاضر 10 مرکز رسیدگی به اعترضات و شکایت‌های جرائم رانندگی در شهر تهران فعال است که متشکل از یک افسر و قاضی است و روزانه هزاران اعتراض را رسیدگی می‌کنند.رحیمی گفت: با توجه به اینکه دوربین‌های ثبت تخلف هم ممکن است در ثبت تخلفاتشان اشتباه داشته باشند، رانندگان می‌توانند نسبت به تخلف ثبت شده توسط دوربین‌ها نیز اعتراضات خود را اعلام کنند.

کاهش ترافیک با تغییر ساعت کاری ادارات

فرمانده انتظامی پایتخت در خصوص تاثیر تغییر ساعت کاری ادارات دولتی و بانک‌ها بر موضوع ترافیک نیز گفت: این تغییر ساعت کاری باعث شده تا خوشبختانه هم ترافیک صبحگاهی و هم ترافیک عصرگاهی کاهش یابد.

امضای تفاهم‌نامه «ترافیکی» پلیس تهران با «دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی»

طی امضای تفاهم‌نامه‌ای، پلیس تهران سنجش اثربخشی اجرای محدوده طرح ترافیک، بررسی وضعیت سرویس مدارس شهر تهران و مواردی از این دست را به دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی سپرد. سردار حسین رحیمی در خصوص انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: با توجه به توان علمی این دانشگاه در حوزه‌های مختلف و با توجه به لزوم بهره‌مندی از علوم روز از دریچه رویکرد مردم‌مداری پلیس، این تفاهم نامه منعقد شد. بر اساس این تفاهم نامه، سنجش اثربخشی اجرای محدوده طرح ترافیک، بررسی وضعیت سرویس مدارس شهر تهران، روش های ارتقاء فرهنگ ترافیک، جایگاه اجتماعی پلیس در سطح جامعه، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ... توسط این دانشگاه انجام می‌شود. وی ادامه داد: محصول این تفاهم نامه باید آن باشد که پلیس خدمات انتظامی و اجتماعی بهتری را به مردم ارائه دهد.

 

کد مطلب: 38650| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۶ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب