کد مطلب: 38625| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۵ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
اعلام آمادگی بیمه مرکزی برای واگذاری سهم دولت در

اعلام آمادگی بیمه مرکزی برای واگذاری سهم دولت در "بیمه ایران

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: رئیس‌کل بیمه مرکزی از تحقق 11هزار میلیارد تومانی حق بیمه و پرداخت ۶۷۰۰میلیاردتومانی خسارت در۴ماهه ابتدایی سال خبر داد و گفت:بر اساس جدیدترین آمار، در سال جاری حق بیمه تولیدی و خسارت‌های پرداختی به ترتیب ۲۴ و ۲۲.۳درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز 24، غلامرضا سلیمانی، با اعلام اینکه در سال جاری بیش از ۱۹.۳میلیون بیمه‌نامه صادر شده است، ادامه داد: تعداد بیمه‌‌نامه‌های صادره شده در ۴ماهه سال جاری ۷.۷درصد رشد داشته است.سهم سه رشته اصلی یعنی ثالث، درمان و عمر  در صنعت بیمه به ترتیب ۳۳.۸، ۱۹.۹ و ۱۵درصد است.

اعلام آمادگی بیمه مرکزی برای واگذاری سهم دولت در "بیمه ایران"

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه همچنین با اشاره به اینکه در برنامه است تا با طی فرآیندهای قانونی، صورت‌های مالی بیمه ایران تنظیم و اصلاح ساختار مالی صورت بگیرد، تاکید کرد: اما هدف این نیست که شرکت بیمه ایران بورسی شود. علاقمند هستیم تا با اصلاح قانون و در راستای رشد خصوصی‌سازی بتوانیم سهم دولت را در شرکت بیمه ایران واگذار کنیم. وی افزود: در حال حاضر حدود ۴۰درصد بازار کشور در اختیار بیمه ایران است و هیات مدیره بیمه ایران با برگزاری جلسات مستمر با وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی، اصلاح ساختار مالی را در برنامه دارد که یکی از روش‌های آن افزایش سرمایه است.

سلیمانی در مورد تاثیر تحریم‌ها و به ویژه خروج آمریکا از برجام بر صنعت بیمه اتکایی گفت: با امضای برجام بسیاری از شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی علاقمند با استفاده از فضای باز وارد کشور شدند و طی قراردادهایی بخشی از حق بیمه به آنها واگذار شد. اما پس از خروج آمریکا از برجام، برخی شرکت‌ها که با آمریکا مراوداتی داشتند اعلام خروج از کشور کردند.

وی گفت: خوشبختانه توان شرکت های ایرانی و بیمه مرکزی به اندازه ای هست که بتوان اتکایی را به داخل کشور انتقال داد.وی افزود: تمامی پوشش های اتکایی در بخش هوایی و دریایی را به خارج ارسال نکرده بودیم و زمانی که شرکت های اتکایی همکاری خود را قطع کردند، پوشش های اتکایی به داخل کشور انتقال داده شد.

وی در مورد افزایش سطح توانگری شرکت‌های بیمه گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما افزایش سطح توانگری شرکت‌ها در صنعت بیمه است و ما فرصت قانونی به این شرکت‌ها را داده‌ایم تا اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند در غیر این صورت مقام ناظر برخورد لازم را خواهد کرد.

رئیس بیمه مرکزی ارائه محصولات جدید را لازمه این صنعت دانست و افزود: سعی می‌کنیم پوشش بیمه‌های نوین را ایجاد کنیم و به دنبال ایجاد پکیج‌های جدید و محصولات مقیم هستیم چون باور داریم ارزش یک صنعت وابسته به محصولات جدید آن است و تلاش ما این است تا هر ساله یک یا دو محصول جدید را به بازار عرضه کنیم. سلیمانی در مورد ارائه شرکت‌های بیمه در بورس گفت: مطالعات بسیاری را انجام داده‌ایم تا از طریق انتشار اوراق بهادار و بورس بخشی از آثار تحریم‌ها را در جامعه توزیع کنیم چون باور داریم که هم سود و هم ریسک باید میان سهامداران توزیع شود و باید ظرفیت پذیرش ریسک در کشور را افزایش دهیم.

کد مطلب: 38625| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۵ ۱۰:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب