کد مطلب: 38613| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۸ ۱۳:۵:۱۰| نسخه چاپی
احداث بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

احداث بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

اجتماعی - ایران نیوز 24: رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به کلنگ‌زنی امروز بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین با مشارکت وزارت بهداشت گفت: انشاءالله این بیمارستان را تا دو سال آینده آماده‌ی بهره‌برداری خواهیم کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آیین افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک با بزرگداشت یاد شهدای این منطقه و به‌ویژه سپهبد شهید ستاری گفت: امروز با دسیسه‌های وسیع دشمنان و پیچیده‌تر از 8 سال جنگ تحمیلی مواجه هستیم که مقابله با آن، صمیمیت، یک‌رنگی، ایثار و از خودگذشتگی سال‌های دفاع مقدس را طلب می‌کند.

دکتر محمد مخبر ضمن ابراز خرسندی از افتتاح بیمارستان برکت شهید ستاری برای خدمت‌رسانی به مردم شهرستان قرچک اظهار داشت: باید به جوانان اعتماد کرد و مسئولیت‌های بزرگی را به آنان سپرد. رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تأکید بر این نکته که عمده فعالیت‌های این ستاد در حوزه‌ی اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور است، تصریح کرد: خدا را شاکریم که توانسته‌ایم تاکنون بالغ بر 400 هزار فرصت شغلی را در کشور ایجاد کنیم.

وی مجموعه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را متعلق به آحاد مردم دانست و متذکر شد: با وجودی‌که بودجه‌ی ستاد به نسبت اعتبارات دولتی ناچیز است اما در ساخت 10 بیمارستان با وزارت بهداشت مشارکت داشته و امروز هفتمین بیمارستان از این بیمارستان‌ها به بهره‌برداری رسید و افتتاح بیمارستان هشتم هم به زودی انجام خواهد شد.دکتر مخبر هم‌چنین از ساخت 4 مرکز پیشرفته‌ی درمان سرطان در شهرهای تهران، اهواز و نجف‌آباد خبر داد و تأکید کرد که این مراکز آبروی نظام در حوزه‌ی سلامت خواهند بود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به کلنگ‌زنی امروز بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین با مشارکت وزارت بهداشت گفت: انشاءالله این بیمارستان را تا دو سال آینده آماده‌ی بهره‌برداری خواهیم کرد. علاوه بر این بیمارستان، به زودی عملیات ساخت یک بیمارستان جدید در شهر زاهدان شروع خواهد شد. هم‌چنین ساخت 200 مرکز بهداشتی و درمانی نیز توسط این ستاد در سطح کشور در دست اقدام است که تا به امروز 154 مرکز به بهره‌برداری رسیده یا در دست تکمیل است و احداث بقیه‌ی مراکز نیز تا پایان سال آغاز خواهد شد.

دکتر مخبر در تشریح دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ی بهداشت و درمان اظهار داشت: در سال گذشته هزینه‌ی 70 هزار نسخه‌ی بیماران سرطانی توسط این ستاد پرداخت شده است. هم‌چنین 500 هزار نفر از اقشار روستایی و مناطق محروم و کم‌درآمد در سراسر ایران تحت پوشش بیمه‌ی برکت قرار گرفته‌اند. پوشش بیمه‌ای 200 هزار نفر از ایتام مناطق محروم، تأمین هزینه‌ی درمان 2 هزار کودک ناشنوا با کاشت حلزون گوش و کمک به درمان ناباروری زوج‌های ساکن مناطق محروم از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ی بهداشت و درمان و خدمات اجتماعی است که دکتر مخبر به آن‌ها اشاره کرد

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از همکاری و مشارکت هر چه بیش‌تر این ستاد با وزارت بهداشت خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این تعامل منجر به ارتقای سلامت و کاهش و قطع واردات دارو به کشور شود. لازم به ذکر است که روز پنج‌شنبه هم‌چنین گلنگ احداث بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهید مفتح ورامین با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، وزیر بهداشت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مدیرعامل بنیاد برکت، رییس دانشگاه علوم پزشگی شهید بهشتی، نماینده‌ی شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار ورامین و جمعی از مسئولان محلی به زمین زده شد. این بیمارستان با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و با تخصیص 800 میلیارد ریال اعتبار از سوی بنیاد برکت وابسته به این ستاد ساخته خواهد شد.

.

کد مطلب: 38613| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۸ ۱۳:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب