کد مطلب: 38601| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۱ ۹:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
ضربه‌ای اساسی به سیاست منزوی کردن ایران؛چین درخواست آمریکا برای تحریم نفت ایران را رد کرد

ضربه‌ای اساسی به سیاست منزوی کردن ایران؛چین درخواست آمریکا برای تحریم نفت ایران را رد کرد

بین الملل - ایران نیوز 24: دولت چین درخواست آمریکا برای تحریم واردات نفت از ایران را نپذیرفت.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، دولت چین درخواست آمریکا برای تحریم واردات نفت از ایران را رد کرده است.دو مقام آگاه آمریکایی گفتند که واشنگتن نتوانست در مذاکرات با بکن نتوانست آنها را برای قطع واردات نفت از ایران راضی کند.

این دو آمریکایی که عضو تیم مذاکره‌کننده بوده اند، مخالفت چین با درخواست این کشور را «ضربه‌ای به اقدامات دولت ترامپ جهت منزوی کردن ایران بعد از خروج از توافق هسته‌ای» توصیف کرده و گفتند پکن اما قبول کرد که خرید نفت از ایران را افزایش ندهد.

از زمان اعلام بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، مقامات این کشور به طور گسترده ای تلاش می کنند تا روابط تجاری کشورهای دیگر با ایران را محدود کنند. یکی از ابزارهای اصلی واشنگتن در این زمینه تلاش برای کاهش صادرات نفت ایران بوده است. تا کنون خبرهای متعددی از اعمال فشار و رایزنی آمریکا با ژاپن، هند، ترکیه و کشورهای اروپایی منتشر شده است.

اگرچه واردات نفت ایران از سوی برخی کشورها کاهش یافته است، اما با توجه به وضعیت بازار جهانی نفت و سیاست های تهاجمی آمریکا علیه کشورهای مختلف، بعید به نظر می رسد که این کشور در رسیدن به مقصودش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران موفق شود.

کد مطلب: 38601| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۱ ۹:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب