کد مطلب: 38549| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۵ ۱۱:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
آماده شدن آمریکا برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران

آماده شدن آمریکا برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران

بین الملل - ایران نیوز 24: یک رسانه استرالیایی با استناد به گفته‎های مقامات دولت کانبرا و در راستای همدستی با واشنگتن برای تشویش اذهان عمومی، مدعی آمادگی آمریکا برای حمله به تاسیسات هسته‎ای ایران شد.

«ای‌بی‌سی نیوز» در مطلبی به نقل از منابع بلندپایه دولت کانبرا مدعی شد آمریکا آماده بمباران  تاسیسات هستهای ایران است و در این راه از حمایت اطلاعاتی استرالیا برخوردار خواهد بود.گفتنی است منابع وابسته به دولت کانبرا برای آنکه ادعای خود را هراس‌آورتر جلوه دهند، تاریخ این حمله احتمالی را ماه آینده عنوان کردند!

البته برخی میگویند همکاری اطلاعاتی هرگز به معنای مشارکت در نبرد و کمک به تعیین اهداف تلقی نمی‏شود.این درحالی است که مالکوم ترنبول نخستوزیر استرالیا میگوید هیچ دلیلی وجود ندارد که گمان‌کنیم آمریکا آماده تقابل با ایران است و درخصوص چنین سناریویی با وی یا هیچ یک از وزرای خارجه یا دفاع استرالیا مشورت نشده است. از سوی دیگر، گفته میشود کانادا و نیوزلند نیز هیچ تمایلی به ایفای نقش در این سناریوی تخیلی ندارند حال‌آنکه به اذعان بسیاری از کارشناسان، با توجه به اوضاع ملتهب خاورمیانه، توسل به چنین اقدامات نسنجیدهای عواقب جبرانناپذیری به دنبال خواهد داشت.

هیچ معلوم نیست ایبی‌‏سی نیوز با استناد به اظهارات چه منابعی داستان حمله آمریکا به تاسیسات هستهای ایران را مطرح کرده، اما آنچه مسلم است درکنار کارزار اعمال فشار اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کارزار تبلیغاتی مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور، ظاهراً مشوش کردن افکار عمومی ایران در اولویت برخی رسانههای بیگانه قرار گرفته تا حق اتحاد با واشنگتن ادا شود!

این درحالی است که سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، دیروز پنجشنبه در واکنش به گزافه‌گوییهای ترامپ گفت: بدانید هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم. ما در آنجایی که فکر نمی‌کنید، نزدیک شما هستیم و در هرکجا که تصور نمی‌کنید، در کنار شما هستیم.

کد مطلب: 38549| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۵ ۱۱:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب