کد مطلب: 38528| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
شهردار تهران روی تیغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/افشانی نیامده، رفتنی شد

شهردار تهران روی تیغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/افشانی نیامده، رفتنی شد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24:مجلس شورای اسلامی امروز با ۸۰ درصد رای موافق، طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را اصلاح و محدودیت های جدیدی به آن اضافه کردند و حال باید دید تکلیف شهردار ۵۹ ساله تهران چه می شود؟

به نظر می رسد که کار شهردار تهران شروع نشده در حال تمام شدن است. محمدعلی نجفی که به خاطر ناکارآمدی و به بهانه بیماری مجبور شد عطای شهرداری را پس از 7 ماه به لقائش ببخشد، حال با تصویب قانونی جدید، محمدعلی افشانی نیز می بایست با شهرداری خداحافظی کند.براساس این گزارش نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز در اصلاح ساختار شغلی کشور، با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه  طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستاگان را اصلاح و به تصویب رساندند.

این قانون تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

سید محمدعلی افشانی متولد سال ۱۳۳۸ در دهدشت شهردار تهران، سیاستمدار اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است. وی در اردیبهشت ماه پس از استعفای محمدعلی نجفی و در رقابت با چند معاون فعلی شهرداری توانست به خیابان بهشت راه پیدا کند. در همان زمان نیز یکی از انتقادات نسبت به این انتخاب، سن افشانی و به کارگیری مدیری پیر در شهرداری بود. شهرداری که نیازمند پویایی بود به فردی 59 ساله سپرده شد.

به این وسیله و با تصویب اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان افشانی یکی از مدیرانی است که در سن 60 سالگی باید از پست خود خداحافظی کند.روز گذشته وی در واکنش به خبر تلاش نمایندگان برای تصویب این قانون در حاشیه مراسمی گفته بود:« حالا بگذارید این طرح اول در مجلس تصویب شود حال این طرح تصویب شده و شهرداری تهران بار دیگر قربانی بی مبالاتی و عدم آینده نگری شورای شهر پنجم در انتخاب شهردار مناسب برای پایتخت شده است. این بی کفایتی در انتخاب شهردار بدون در نظر گرفتن شرایط و قوانین می تواند بار دیگر بی ثباتی مدیریتی را برای ماههای آینده بر تهران تحمیل کند و شورای شهر می بایست مجددا برای چند ماه درگیر انتخاب نامزدهای جدید برای شهرداری تهران باشند.

کد مطلب: 38528| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب