کد مطلب: 38503| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۳۰ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
 تقسیم سود ۱۸۰ ریالی بین سهام‌داران بیمه ‌کوثر

تقسیم سود ۱۸۰ ریالی بین سهام‌داران بیمه ‌کوثر

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: شرکت بیمه ‌کوثر با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ برای هر سهم ۱۸۰ریال سود در نظر گرفت.

بنابر اعلام بیمه‌کوثر، مجمع عمومی سالیانه این شرکت بیمه‌ با حضور بیش از ۹۰ درصد سهام‌داران، نمایندگان بیمه‌مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار در هتل سیمرغ برگزار شد. براساس این گزارش، مجمع عمومی سالیانه منتهی به پایان اسفند ماه ۹۶ با انتخابات و تعیین هیات‌رییسه برگزار شد. در این مجمع  امیرهوشنگ جنگی به‌عنوان رییس و میرحمید نسل پاک و سیدمحمود موسوی به‌عنوان ناظران، غلامعلی موحدی‌اصل به‌عنوان منشی جلسه تعیین شدند. مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت‌های هیات‌مدیره را بیان‌کرد.

مدیرعامل شرکت در این جلسه از افزایش ۱۱ درصدی حجم حق‌بیمه سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: اصلاح ترکیب پرتفو، کاهش سهم رشته شخص ثالث و سرنشین در پرتفو از ۶۰ درصد به ۴۷ درصد، افزایش سهم بیمه‌های زندگی در پرتفو از ۱۴ درصد به ۲۳ درصد، کسب بالاترین سطح توانگری مالی در صنعت بیمه برای دومین سال متوالی، قرار گرفتن در بین ۱۰۰ شرکت برتر کشور با ارتقای ۱۳ پله‌ای نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، کسب رتبه سوم در صنعت بیمه از لحاظ بازده فروش، کسب رتبه اول در صنعت بیمه از لحاظ کارایی سرمایه انسانی، رشد هزار و ۱۰۳ درصدی درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری در بورس نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، کاهش مطالبات سررسید شده شرکت از مبلغ ۹۸۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ به مبلغ ۸۶۰ میلیارد ریال در سال ۹۶ از اهم اقدامات شرکت در سال گذشته بوده است.

وی درخصوص برنامه‌های سال‌جاری شرکت گفت: افزایش حق‌بیمه تولیدی به حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال با رویکرد افزایش سهم بیمه‌های زندگی، استمرار کسب سطح یک توانگری مالی در صنعت بیمه، ارتقای جایگاه شرکت در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران، کسب بازدهی مناسب در حوزه سرمایه‌گذاری، توجه و بهبود فرایندهای توسعه و نگه‌داشت منابع‌انسانی و ارتقای جایگاه بهره‌وری نیروی‌انسانی، راه‌انداری نرم‌افزار جدید بیمه‌گری، ارایه انواع طرح‌های فروش بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری و برگزاری جشنواره‌های فروش برای توسعه بیمه‌های زندگی از برنامه‌های امسال شرکت است.

مدیرعامل شرکت افزود: توسعه شبکه خسارت و توجه‌ به پرداخت به‌موقع خسارت زیان‌دیدگان و ایجاد رضایت‌مندی بیشتر بیمه‌گذاران، توسعه مراکز تخصصی درمانی طرف قرارداد براساس پراکندگی جمعیتی بیمه‌گذاران شرکت، توسعه ظرفیت کارکنان و نمایندگان شرکت ازطریق ایجاد بستر مناسب آموزشی، گام برداشتن به سمت استقرار اصول حاکمیت شرکتی و توجه به سیستم‌های کنترل داخلی و مدیریت ریسک، توسعه نفوذ فرهنگ بیمه و نمانام‌سازی بالاخص در سطح جامعه‌هدف ازطریق تبلیغات گسترده، طراحی محصولات جدید بیمه‌ای براساس نیاز جامعه برای ایجاد تنوع در محصولات و تمدید گواهینامه‌های اخذ شده در سال‌های قبل از دیگر برنامه‌های شرکت در سال‌جاری است.

وی درباره عملکرد شرکت در سه‌ماهه اول سال‌جاری بیان‌ کرد: رشد ۲۶ درصدی حق‌بیمه تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، فزایش ۱۵۰ درصدی درآمد سود سرمایه‌گذاری‌ها نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته، کاهش شش‌واحدی نسبت خسارت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، برگزاری اجلاس سراسری کارکنان شرکت و معرفی سرپرستی‌های منتخب سال۹۶ در دو گروه برتر و ساعی، رتبه‌بندی و معرفی نمایندگان برتر استانی و نمایندگان برتر هر رشته، اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ورژن ۲۰۱۵ از شرکت IMQ، برگزاری ۳۳ هزار نفر ساعت کلاس آموزش حضوری و مجازی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و تست نرم‌افزار بیمه‌گری فن آپ برای جایگزینی با نرم‌افزار بیمه‌گری فن‌آوران، راه‌اندازی نظام جامع پیشنهادها، تشکیل اداره مبارزه با پولشویی و تهیه و تدوین دستورالعمل‌های پاداش کشف تقلب و تخلف و ریکاوری از جمله دستاوردهای شرکت در این دوره بوده است.

پس از ارایه گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت صورت‌های مالی منتهی به سال مالی ۲۹ اسفند ماه ۹۶ شرکت بیمه‌کوثر به تصویب مجمع رسید. مبلغ ۵۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال (معادل ۱۰درصد) از سود خالص دوره به حساب اندوخته سرمایه‌ای و مبلغ ۲۹ میلیارد و ۸۶۴ میلیون ریال (معادل ۵ درصد) از سود خالص دوره به حساب اندوخته قانونی اختصاص یافت. به استناد مواد"۲" و"۳" آیین‌نامه "۶۱" مصوب شورای عالی بیمه و قانون تجارت، ۴۵۰ میلیارد ریال به‌عنوان سود نقدی سهام برای سهامداران (۱۸۰ریال به‌ازای هرسهم) تعیین شد. تعیین مبلغ ۷ میلیون ریال برای حق‌حضور در جلسه برای اعضای غیرموظف هیات‌مدیره حداکثر دو بار در ماه و مبلغ ۲ میلیارد ریال پاداش اعضای هیات‌مدیره (سهام‌داران حقوقی)، انتخاب  بازرس قانونی و حسابرس اصلی و نیز حسابرس و بازرس قانونی  علی‌البدل برای سال مالی۹۷ و دو روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد برای درج آگهی‌های شرکت از مصوبات این جلسه بود.

 

کد مطلب: 38503| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۳۰ ۸:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب