کد مطلب: 38357| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۱ ۱۱:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
واکنش ظریف به جنجال تازه اروپا علیه ایران

واکنش ظریف به جنجال تازه اروپا علیه ایران

سیاست خارجی - ایران نیوز 24: وزیر خارجه به جنجال ایجاد شده علیه ایران در اروپا و بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان به اتهام آنچه که تلاش برای بمب گذاری در گردهمایی منافقین در پاریس گفته شده است، واکنش نشان داد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در توییتی در واکنش به بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان در ارتباط با پرونده ادعای بمب گذاری در گردهم آیی سازمان منافقین نوشت: "چقدر تعجب برانگیز است که همزمان با سفر ما )هیات ایرانی) به همراه رئیس جمهوری ایران به اروپا، عملیات ادعایی ایران مطرح و یک نفر بازداشت شده است. ایران به صراحت تمام خشونت و تروریسم را در هر کجایی محکوم می کند و آماده است تا به تمام نگرانی ها در این باره پاسخ دهد." مقام‌های قضایی و اطلاعاتی بلژیک ادعا کرده اند کردند که یک دیپلمات ایرانی در کشور آلمان در ارتباط با پرونده‌ای دستگیر شده که دو نفر دیگر هم به اتهام تلاش برای بمب‌گذاری در گردهم‌آیی منافقین در پاریس در آن پرونده متهم شده‌اند.
 

بنا بر بیانیه مقام‌های بلژیکی، بازداشت دیپلمات ایرانی در ارتباط با این پرونده در آلمان صورت گرفته و این فرد یکی از دیپلمات‌های سفارت ایران در وین، پایتخت اتریش بوده است. بنا بر ادعای دادستانی و سرویس‌های اطلاعاتی بلژیک، دو نفر دیگر زن و شوهری بودند که روز شنبه ۳۰ ژوئن با ۵۰۰ گرم مواد منفجره دست‌ساز و چاشنی انفجاری در خودرویشان دستگیر کرده است.
 

 

کد مطلب: 38357| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۱ ۱۱:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب