کد مطلب: 38296| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۷ ۱۰:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
جمع آوری هوشمند پسماند خشک شهروندان شمال تهران

جمع آوری هوشمند پسماند خشک شهروندان شمال تهران

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیریت شهری منطقه 2 در راستای تحقق "شهری پاک روان و سبز و با هویت" جمع آوری پسماند خشک شهروندان را هوشمندسازی کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه دو در این خصوص اذعان کرد: جمع آوری هوشمند پسماند و سایر خدمات مربوط به آن یکی از شاخصه های شهرهای هوشمند است که پیاده سازی آن در منطقه آغاز شده است.وی گفت: از ویژگی های این اپلیکیشن درخواست آنلاین ومکان محور می باشد که این قابلیت در مقایسه با سایر اپلیکیشن ها یک مزیت رقابتی محسوب می شود.

شهردار منطقه 2 با اشاره به پیامدهای نامطلوب جمع آوری پسماند خشک از طریق عوامل غیرمجاز افزود: حضور عوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند در سطح شهر علاوه بر اینکه چهره ناخوشایندی از پایتخت ترسیم می نماید عامل انتشار آلودگی و انتقال بیماری نیز هست که با توسعه فناوری های جمع آوری هوشمند دسترسی این عوامل به مخازن به طور چشمگیری کاهش می یابد ضمن اینکه شهروندان نیز با ارائه پسماند ارزشمند خود در مدیریت پسماند بطور جدی مشارکت نموده و ناظر بر عملکرد مسئولان خدمات شهری هستند.

گفتنی است؛ برنامه اپلیکیشن زیست اپ توسط بخش خصوصی و در راستای هوشمندسازی ارائه خدمات به شهروندان منطقه 2 طراحی شده است و شهروندان می توانند با صدور درخواست توسط این برنامه ضمن تحویل پسماند خشک منازل خود از مزایا و جوائز استفاده از آن بهره مند شوند. عملیات جمع آوری پسماند خشک منطقه 2 به صورت هوشمند به مدت 5 ماه است که در منطقه دو آغاز به کار کرده و تاکنون بیش از 2600 نفر از شهروندان منطقه دو از این اپلیکیشن استفاده می کنند و به زودی پس از عضویت 5000 نفر از شهروندان دراین برنامه از آن به صورت رسمی رونمایی می شود.

کد مطلب: 38296| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲۷ ۱۰:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب