کد مطلب: 38233| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۹ ۹:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
بازگشت نیروهای ایران با لباس ارتش سوریه به مرزهای اسرائیل

وال استریت ژورنال مدعی شد؛

بازگشت نیروهای ایران با لباس ارتش سوریه به مرزهای اسرائیل

بین الملل - ایران نیوز 24: یک رسانه آمریکایی مدعی شده که نیروهای مورد حمایت ایران به طور صوری از مرزهای اسرائیل عقب نشینی کرده بودند و این بار با پرچم و لباس سوریه وارد مناطق مرزی شده‌اند.

به ادعای وال استریت ژورنال آمریکا، نیروهای ایرانی و حزب‌الله در قالب نیروهای مبارز دولتی به مرزهای جنوب سوریه برگشته‌اند. این رسانه آمریکایی مدعی شده وضعیت نیروهای ایرانی در مرزهای اسرائیل موضوع درگیری هفته‌های اخیر بوده و اسرائیل از روسیه خواسته که متحدان ایرانی‌اش را مجبور به عقب نشینی از مرزها کند.

بر اساس ادعای این رسانه، بسیاری از نیروها منطقه را ترک کرده‌اند اما این عقب نشینی موقتی بوده است. ژورنال به نقل از شورشیان معارض اسد مدعی شد: کاروان‌هایی وارد درعا و قنیطره در نزدیکی بلندی‌های جولان و مرز اسرائیل شده‌اند اما این بار یونیفورم‌های ارتش سوریه را به تن دارند و پرچم سوریه را حمل می‌کنند.

این مجله آمریکایی مدعی شده کاروان‌ها حامل راکت‌ها و موشک‌ها بوده‌اند و همین مساله منجر به نگرانی اسرائیل شده است.یک مقام اسرائیلی به وال استریت گفته: شما می‌توانید مطمئن باشید که اسرائیل نسبت به هر اتفاقی که در اطرافش می‌افتد آگاه است.  ارزیابی اسرائیلی‌ها نشان می‌دهد که هزاران نیروی حامی دولت سوریه از سوی ایران و از کشورهای افغانستان و پاکستان و عراق و جامعه بزرگ شیعه به این منطقه آمده‌اند.

کد مطلب: 38233| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۹ ۹:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب