کد مطلب: 38111| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۷ ۱۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
پرداخت 76 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران

در سال 96 محقق شد

پرداخت 76 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک و بیمه - ایران نیوز 24: بانک قرض الحسنه مهرایران در سال ۹۶ با هدف تامین مالی برای ايجاد و بهره برداري از موقعيت و فرصت هاي خود اشتغالي، کارآفريني و معيشت بالغ بر ۷۶ هزار ميليارد ريال از منابع خود را به اين بخش اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، بسیاری از مشکلات اجتماعي کشورها از جمله آ‌موزش، تامين اشتغال هاي کوچك، ازدواج جوانان، گسترش روستاها، توسعه بهداشت و ... از طريق اعتبارات خرد قابل رفع خواهد بود.
با توجه به وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری در کشور، تمايل افراد به خصوص جوانان به ايجاد کسب وکار و خوداشتغالي بيش از پيش به چشم مي خورد. همان طور كه مي دانيم يكي از اركان و لازمه هاي شروع يك كسب وكار موفق، تامين سرمايه مالي مورد نياز آن است. در اين ميان بسياري از افراد كه خواهان خوداشتغالي و ايجاد كسب وكار مستقل هستند، توان لازم براي تامين مبلغ سرمايه گذاري را به صورت شخصي ندارند؛ بديهي است كه براي تامين سرمايه كسب وكار خود از ساير روش هاي موجود مانند استقراض و تسهيلات بانكي استفاده مي كنند.
بانک قرض الحسنه مهرایران در سال ۹۶ با هدف تامین مالی برای ايجاد و بهره برداري از موقعيت و فرصت هاي خود اشتغالي، کارآفريني و معيشت بالغ بر ۷۶ هزار ميليارد ريال از منابع خود را به اين بخش اختصاص داده است.
همچنین، «مسکن» یک بخش پیشرو در امر اقتصاد است که توجه و تمرکز بر آن علاوه بر آثار اجتماعی و فرهنگي به لحاظ اقتصادي نيز حائز اهميت است و در كشور ما نوعي سرمايه گذاري،پس انداز و منبع كسب و افزايش درآمد محسوب مي شود. در اين راستا، بانك قرض الحسنه مهرايران در سال گذشته بيش از ۲ هزار و ۳۰۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه به اقشار مختلف جامعه پرداخت كرده است.
از آنجایی که، ازدواج یکی از رويدادهاي مهم زندگي است و از نظر اجتماعي به عنوان پيوندي با ثبات و هدفمند ميان زن و مرد شناخته مي‌شود اين بانک از ابتداي تاسيس تا پايان اسفند ماه سال گذشته، تعداد ۲۶۱ هزار و ۴۶۳ فقره با مبلغ ۱۱ هزار ميليارد ريال به تسهيلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت نموده که تعداد ۳۲ هزار و ۲۲۳ فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج با مبلغ كل ۳ هزار و ۴۰۰ ميليارد ريال مربوط به سال ۹۶ مي باشد.

 

کد مطلب: 38111| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۷ ۱۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب