کد مطلب: 38102| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۳ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
سیلی آمریکا بر پیکر کره شمالی /  عهدشکنی دوباره آمریکا بلافاصله پس از انهدام تأسیسات هسته ای کره شمالی!

سیلی آمریکا بر پیکر کره شمالی / عهدشکنی دوباره آمریکا بلافاصله پس از انهدام تأسیسات هسته ای کره شمالی!

بین الملل - ایران نیوز 24: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در نامه‌ای به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، دیدار برنامه‌ریزی‌شده با او را به بهانه "خشم فراوان و خصومت آشکار" کره شمالی با آمریکا، لغو کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار برنامه‌ریزی شده خود با کیم جونگ اون را لغو کرد.طبق برنامه قرار بود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، ماه آینده میلادی در سنگاپور دیدار کنند. با این حال کره شمالی چند روز پیش اعلام کرد که اقدام به «خلع سلاح یکجانبه» نخواهد کرد و ممکن است این دیدار برگزار نشود.

رئیس جمهور آمریکا دلیل لغو این دیدار را «خشم آشکار و دشمنی عیان» در مواضع اخیر کره شمالی عنوان کرد. رئیس جمهور آمریکادر نامه‌ای به رهبر کره شمالی که کاخ سفید منتشر کرده گفته است به خاطر مواضع اخیر کره شمالی «در حال حاضر چنین نشست از پیش برنامه‌ریزی شده‌ای مناسب» نیست.

دونالد ترامپ در این نامه گفته کره شمالی درباره توانایی هسته‌ای خود سخن می‌گوید «اما (توانایی هسته‌ای ما) چنان عظیم و قدرتمند است که دعا می‌کنم هرگز مورد استفاده قرار نگیرد.»کیم گه‌گوان، معاون وزارت خارجه کره شمالی، در واکنش به این اظهارات نسبت به جان بولتون ابراز «انزجار» کرد.این رفتار ترامپ زمانی رخ می دهد که پیونگ یانگ در راستای تعهدش به آمریکا مبنی بر از رده خارج کردن تأسیسات هسته ای اقدام به انهدام بخشی از تونل هسته ای مخفی اش کرده است.

کره شمالی ظاهرا تونل‌های محل انجام آزمایش‌های هسته‌ای این کشور را منفجر کرده است. گفته شده کره شمالی این اقدام را برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای انجام داده است.خبرنگاران خارجی در محل آزمایش‌های هسته‌ای پوگی-ری گفته‌اند که شاهد انفجاری بسیار بزرگ بوده‌اند. کره شمالی در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که به نشانه نزدیکی روابط دیپلماتیک با کره جنوبی و آمریکا، محل انجام آزمایش‌های هسته‌ای این کشور را تخریب می‌کند. اما دانشمندان معتقدند که این محل پس از آخرین آزمایش هسته‌ای این کشور در سپتامبر ۲۰۱۷ نسبتا متلاشی شده و غیرقابل استفاده بود.

کد مطلب: 38102| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۳ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب