کد مطلب: 38094| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۸ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
 افشاگری پلاتینی از تبانی سیدبندی جام جهانی ۱۹۹۸

افشاگری پلاتینی از تبانی سیدبندی جام جهانی ۱۹۹۸

بین الملل - ایران نیوز 24: میشل پلاتینی رییس سابق یوفا می‌گوید برای افزایش احتمال برخورد فرانسه و برزیل در فینال جام جهانی ١٩٩٨ "یک کلک کوچولو" در کار بود.

آقای پلاتینی که ٦٢ سال دارد و اکنون به دلیل دریافت پول "ناموجه" دوره محرومیت چهار ساله از هر گونه فعالیت در فوتبال را می‌گذراند، رییس مشترک کمیته برگزاری جام جهانی ١٩٩٨ فرانسه بود.میشل پلاتینی که کاپیتان تیم ملی فرانسه هم بوده به یک رادیوی ورزشی در فرانسه گفت که در سید بندی تیم‌های آن دوره جام جهانی، نگاهی هم به فینال "رویایی" بود: "فرانسه با برزیل رویای همه بود. "

او با خنده اضافه کرد: "کلک کوچولویی در کار بود. ما شش سال صرف برگزاری جام جهانی نکردیم که یک شیطنت کوچولو نکنیم. فکر می‌کنید بقیه میزبان‌های جام جهانی این کار را نمی‌کنند؟ " برزیل در آن جام جهانی مطابق معمول به عنوان قهرمان دوره قبل در گروه A. و فرانسه در گروه C. قرار گرفت، به عبارت دیگر اگر دو تیم در گروه خود اول می‌شدند تا فینال با هم برخورد نمی‌کردند.

همین اتفاق هم افتاد و در ورزشگاه ملی در پاریس، فرانسه سه بر صفر برزیل را با دو گل زیدان شکست داد و برای اولین بار قهرمان جام جهانی شد.در جام جهانی ١٩٦٦ و جام ملت‌های اروپا ١٩٩٦ انگلستان طوری در گروه بندی قرار گرفت که تمام بازی‌های این تیم در ورزشگاه ومبلی لندن برگزار شد.

کد مطلب: 38094| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۸ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب