کد مطلب: 38019| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۸ ۲۲:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
آمریکا از برجام خارج شد / بالاترین سطح تحریم‌ها را علیه ایران اعمال می‌کنیم

آمریکا از برجام خارج شد / بالاترین سطح تحریم‌ها را علیه ایران اعمال می‌کنیم

بین الملل - ایران نیوز 24: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاگفت: من امروز اعلام می‌کنم که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج می‌شود. فرمانی را امضا می‌کنم که تحریم‌های هسته‌ای ایران دوباره برقرار شود.

مشروح سخنان ترامپ درباره ایران به این شرح است:

حکومت ایران، کشور پیشتاز حامی تروریسم در دنیاست. این کشور از حزب الله، حماس و طالبان حمایت کرده است.ایران در سال‌های گذشته آمریکایی‌ها را ربوده، اماکن متعلق به آمریکا را بمباران کرده و اتباع آمریکا را شکنجه داده است.

حکومت ایران از طریق غارت منابع کشور خود، به حمایت از تروریسم پرداخته است.در سال‌های گذشته دولت آمریکا وارد توافق هسته‌ای با ایران شد. بر روی کاغذ این توافق هسته‌ای قرار بود از آمریکا در قبال جنون سلاح هسته‌ای ایران حمایت کند اما در واقع توافق هسته‌ای به حکومت ایران کمک کرد که به غنی سازی اورانیوم بپردازد. این توافق تحریم‌های فلج کنندۀ ایران را لغو کرد و هیچ محدودیتی برای رفتارهای سوء ایران تعیین نکرد.

دادن پول نقد از سوی آمریکا به ایران در چهارچوب توافق هسته‌ای، مایع شرمساری من به عنوان یک آمریکایی است. ما شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد که ادعاهای ایران دروغ است، هفته گذشته اسرائیل مدارکی را منتشر کرد که دروغ بودن ادعاهای ایران را ثابت کرد.پس از برداشته شدن تحریم ها، دیکتاتوری ایران با پولهایی که به دست اورد توانست هرج و مرج را در منطقه صادر کند.

این توافق انقدر بد تهیه شده که باعث می شود ایران در زمانی کوتاه باز هم به سلاح هسته ای دسترسی یابد.این توافق نتوانسته است به بازرسان امکان بررسی اماکن نظامی ایران را بدهد و در این توافقف تمهیدات لازم برای مجازات ایران در صورت انجام تخلف در نظر نگرفته است.

من در اکتبر گذشته اعلام کردم که این توافق یا باید اصلاح شود و یا به عمر ان پایان داده شود. سه ماه بعد نیز این هشدار را تکرار کردم. پس از ان با شرکای خود در سراسر جهان از جمله در اروپا و خاورمیانه مشورت کردم. همه ما در عزممان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای مصمم هیتیم.

این مشورتها به من ثابت کرد که این توافق در ذات خود ناقش است و با این توافق نمی توانیم جلوی دستیابی ایران به بمب هسته ای را بگیریم.بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.

ما سخت ترین مجازاتهای اقتصادی را علیه ایران به اجرا می گذاریم.من وقتی وعداه ای می دهم به وعده خود عمل می کنم.در حالی که من در حال سخنرانی هستم، نماینده من در حال سفر به کره شمالی است تا تمهیدات لازم را برای رسیدن به توافق جدیدی با کره شمالی فراهم کند.

من ضمن مخالفت با سیاستهای دولت ایران، حمایت خود را از مردم ایران حمایت می کنم. رهبران ایران مسلما خواهند گفت که توافق جدیدی را قبول نخواهند کرد اما واقعیت این است که انها دنبال این خواهند بود تا توافق جدیدی را به سرانجام برسانند و اگر انها اماده این کار باشند، من نیز استقبال خواهم کرد.

 

کلید واژه ها: برحام. ترامپ
کد مطلب: 38019| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۸ ۲۲:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب