کد مطلب: 37968| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۳ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
شرط «خانه‌اولی» برای وام مسکن در بافت فرسوده حذف شد

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

شرط «خانه‌اولی» برای وام مسکن در بافت فرسوده حذف شد

راه و شهرسازي - ایران نیوز24: مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری گفت: شرط «خانه اولی» برای دریافت تسهیلات در بافت فرسوده برداشته شده است.

هوشنگ عشایری گفت: خوشبختانه جلسه شورای عالی پول و اعتبار تشکیل شد و نرخ سود تسهیلات ­­­بانکی در بافت فرسوده­ از ۸ درصد به ۶ درصد تقلیل پیدا­ کرده که به همه بانک‌های عامل ابلاغ خواهد شد و هفته اینده سپرده گذاران می‌توانند نسبت به افتتاح حساب برای دریافت این تسهیلات با سود ۶ درصد در سررسید یکساله، اقدام کنند.

وی افزود: ­­ویژگی مهم صندوق پس انداز یکم این است که­ ­افرادی­ که از این­ تسهیلات در کشور استفاده می‌کنند ­باید­ برای اولین بار­ ­مسکن خریداری کنند. ­اما این محدودیت در بافت‌های ناکارآمد شهری برداشته شد و هر فردی که سپرده‌گذاری کرده باشد امکان استفاده از تسهیلات ۶ درصد را خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: فعلا­ کاهش نرخ سود تسهیلات در بافت های ناکارامد شهری تصویب شد و پیشنهاد ما برای تقلیل زمان وافزایش دوره اقساط در دستور کار شورای پول و اعتبار است.وی افزود: از هفته آینده تمام­ سپرده گذارانی که پرونده تشکیل داده‌اند می‌توانند از تسهیلات با سود ۶ درصد استفاده کنند.

عشایری درباره استقبال مردم برای دریافت تسهیلات گفت: از­ ۳ سال گذشته که­ صندوق پس انداز یکم­ بازگشایی شد میزان استقبال از تسهیلات این صندوق از ۸ درصد به ۳۱ درصد رسیده است.

عشایری بیان داشت: در ظرف ۲ ماه­ ثبت نام در صندوق پس انداز یکم حدود­ ­۱۰ تا ۱۲ درصد رشد کرده است و از زمان کاهش سود تسهیلات روزانه حدود هزار نفر در صندوق پس انداز یکم ثبت نام می‌کنند که این امر بیانگر استقبال مردم برای دریافت تسهیلات و نوسازی بافت ها است. بر اساس این گزارش، خانه اولی به اشخاصی گفته می‌شود که تاکنون نسبت به دریافت تسهیلات مسکن از شبکه بانکی اقدام نکرده‌اند.

کد مطلب: 37968| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۳ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب