کد مطلب: 37951| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۱ ۹:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
پیام ولیعهد سعودی به رهبران فلسطین: یا مذاکره کنید یا

پیام ولیعهد سعودی به رهبران فلسطین: یا مذاکره کنید یا "خفه شوید و شکایت نکنید"!

بین الملل - ایران نیوز 24: "محمد بن سلمان" ولیعد سهودی در جریان سفر اخیرش به آمریکا به رهبران فلسطینی توصیه کرده که یا با اسراییل بر سر میز مذاکره نشسته و اختلافات خود را حل کنند یا " خفه شوند و شکایت نکنند."

به گزارش "فاکس نیوز" آمریکا، محمد بن سلمان این اظهارات را در جلسه‌ای در نیویورک و در اواخر ماه مارس سال جاری میلادی بیان کرده است.منابع آمریکایی و اسراییلی به کانال 10 تلویزیون اسراییل گفته‌اند: "محمد بن سلمان در جلسه دیدار با سازمان‌های یهودی آمریکا گفته است: طی دهه‌های گذشته رهبران فلسطینی فرصت‌های صلح با اسراییل را یکی پس از دیگری از دست داده‌اند و همه پیشنهادهای صلح را رد کرده‌اند. او افزوده است: رهبران فلسطینی یا باید با قبول پیشنهادهای صلح به پای میز مذاکره بروند و یا خفه شوند و این قدر شکایت نکنند.

بر اساس این گزارش یک سند وزارت امور خارجه اسراییل انتقادهای صریح بن سلمان از رهبران فلسطینی در جریان نشست با سازمان‌های یهودی آمریکا در نیویورک را تایید کرده است. در این سند تاکید شده که پس از اظهارات بن سلمان در آن جلسه، حاضران از لحن او شگفت‌زده شده‌اند.

محمد بن سلمان  در آن جلسه تاکید کرده که در شرایط کنونی مساله فلسطین برای دولت سعودی اولویت ندارد و مسایل مهم تری از جمله ایران دارای اولویت است.محمد بن سلمان به رهبران فلسطینی توصیه کرده با پیشنهادهای صلح دولت ترامپ موافقت کنند. گفتنی است در پی اعلام تصمیم دولت ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس، دولت فلسطین از تاریخ 6 دسامبر 2017 ، هرگونه مراوده دیپلماتیک با کاخ سفید را مورد "بایکوت" – تحریم – قرار داده‌ است.

کد مطلب: 37951| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۱ ۹:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب