کد مطلب: 37878| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۳ ۸:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
شکسته شدن رکورد بهشت زهرا(س) در تاریخ ۴۷ ساله آن

شکسته شدن رکورد بهشت زهرا(س) در تاریخ ۴۷ ساله آن

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به آمار فوتی های پذیرش شده در این سازمان گفت: ثبت ۲۴۳ متوفی در دهم بهمن سال ۹۶، در یک شرایط عادی رکورد بهشت زهرا(س) را در تاریخ ۴۷ ساله آن شکست.

سعید خال با اشاره به ثبت ۵۶ هزار و ۹۹ فوتی در سال ۹۶، اظهار کرد: از کل تعداد فوتی ها ۳۱ هزار و ۷۲۵ نفر مذکر و ۲۲ هزار و ۸۸۷ نفر مونث و هزار و ۴۸۷ نفر نوزاد بوده اند. همچنین ۱۷هزار و ۶۴۹ متوفی به خارج از سازمان و شهرستان ها انتقال یافته و مابقی در بهشت زهرا(س) دفن شدند. وی با بیان اینکه هزار و ۶۰ تن از والدین معزز شهدا در سال ۹۶ به فرزندان برومندشان پیوستند، افزود: ۹۰ شهید نیز در سال گذشته در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شدند. همچنین ۲۶ نفر از نام آوران و ورزشکاران، ۲۴ نفر از نویسندگان، ۵۱ نفر از هنرمندان و ۲۹ نفر از اهدا کنندگان اعضاء سال گذشته در سازمان بهشت زهرا(س) دفن شدند.

به گفته مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) بیشترین علت فوت تهرانی ها در سال ۹۶ سکته قلبی و بیشترین دامنه سنی متوفیان با تعداد ۶ هزار و ۸۴۲ نفر مربوط به رده سنی ۸۵ تا ۹۰ سال بوده است. وی در خصوص اینکه پذیرش ۵ هزار و ۲۶۴ متوفی در دی ماه سال ۹۶ به نسبت ماه های دیگر سال بیشترین آمار فوتی را داشت، تصریح کرد: همچنین بیشترین آمار فوت در یک روز با ۲۴۳ متوفی مربوط به روز دهم بهمن بود که در طول تاریخ ۴۷ سال بهشت زهرا(س) در شرایط عادی بدون هیچ بحرانی نظیر سیل، زلزله، جنگ و ... وجود نداشت، بی سابقه بود.به گفته مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در سال گذشته ۲۰ هزار و ۴۴۸ قبر رایگان به شهروندان تهرانی اختصاص یافته است.

خال در مقایسه آمار متوفیان در ۱۵ روز اول سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶، خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد که در این مدت فوت در سال ۹۶، ۲ هزار و ۱۴۷ نفر و در سال ۹۷، ۲ هزار و ۲۴۵ نفر ثبت شده است. بیشترین تعداد متوفی در ۱۵ روز اول سال ۹۷ با ۱۸۶ نفر مربوط به روز دوم فروردین و کمترین تعداد در روز ۱۳ فروردین با ۶۰ متوفی بود.

کد مطلب: 37878| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۳ ۸:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب