کد مطلب: 37831| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۷ ۹:۳:۱۰| نسخه چاپی
افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در ۱۰استان کشور

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خبر داد

افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در ۱۰استان کشور

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در ۱۰استان کشور در سال جاری خبر داد و گفت: مجموعه موزه‌های دفاع مقدس به ۱۵موزه در ۱۵استان رسیده است و قصد داریم تا پایان سال ۱۴۰۴در هر استان یک موزه دفاع مقدس داشته باشیم.

به گزارش ایران نیوز 24، علی اصغر جعفری که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، با تشریح برنامه‌های سال ۹۷این موزه افزود: در ایام دهه فجر بخش‌های انقلاب، مقاومت کودک و زنان را در باغ موزه دفاع مقدس راه‌اندازی می‌کنیم.

وی از جمله برنامه‌های فرهنگی این موزه را برپایی همایش گفتمان انقلاب و دفاع مقدس در بهمن ۹۷، تولید آثار فاخر سینمای پنج بعدی، توسعه گردشگری دفاع مقدس و راهیان نور، تبادل تفاهم نامه با ۱۰موزه خارجی همسو، راه اندازی بزرگترین کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی، حمایت از پایان نامه‌های ارشد و دکتری با تصویب شورای علمی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بازمهندسی و اصلاح فضای فیزیکی و بیرونی موزه اعلام کرد و گفت: هفت هکتار فضای باز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وجود دارد که در تلاشیم این فضا را به سمت ظرفیت بیشتر برای انتقال حس دفاع مقدس پیش ببریم.

وی افزود: در نظر داریم امسال نوبت شب را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه کنیم به طوریکه از ساعت ۱۸تا ۲۲نیز بازدیدکننده داشته باشیم و اگر این تجربه موفقی شود آن را دائمی خواهیم کرد.جعفری گفت: امسال ۷۰نفر از هنرمندان شاخص کشور در راهیان نور حضور داشته اند و امیدواریم که این کار را بتوانیم توسعه دهیم. وی با اشاره به تجربه موفق موزه در نوروز گفت: تعطیلات نوروز را در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از امسال حذف کردیم و در روز‌های اول سال بازدید کننده زیادی داشتیم که این استقبال ما را برای برنامه‌ریزی افزایش ساعات بازدید ترغیب کرده است.

وی به افزایش ۳۷ درصدی بازدید از این موزه در ۶ ماهه دوم سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته بازدید چشم گیری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورت گرفت. در نیمه دوم سال ۹۶، بازدید از موزه در حوزه بین الملل افزایش ۸۰ درصدی داشت.

وی از برگزاری همایش علمی گفتمان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در سال جاری خبر داد.جعفری بیان کرد: در جهت انتقال حس حماسی در موزه، فضای بیرونی بازمهندسی و اصلاح فیزیکی خواهد شد. همچنین تلاش شده است از نمادهای مختلف در فضای بیرونی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استفاده شود.

مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  ادامه داد: در جهت احیای بخش گردشگری، قرارداد همکاری با سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی امضا شده است. در مرکزهای فرهنگی استان‌های مختلف همچون خوزستان، ایلام، آذربایجان غربی، کردستان و تهران مقدمات جذب گردشگران داخلی و خارجی آغاز شده است.جعفری تاکید کرد: پیش از این ۳۰ تفاهم نامه در حوزه های مختلف همچون علمی، فرهنگی، هنری، نظامی و ... با سازمان‌ها و نهادهای مختلف امضا شده بود. در نظر داریم سال جاری ۲۰ تفاهم نامه دیگر انعقاد شود. وی در خصوص کتابخانه تخصصی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اعلام کرد: ۲۲ هزار جلد کتاب تخصصی در خصوص انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موجود است. در این کتابخانه حتی کتاب‌های یک نسخه‌ای هم جمع آوری شده است.

کد مطلب: 37831| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۷ ۹:۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب