کد مطلب: 37826| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۶ ۱۱:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
رقابتی کردن شرکت‌های تاکسی در شهر تهران / تدوین نظام رتبه‌ بندی تاکسیران‌ها در سال ۹۷

دکتر قنادان خبر داد

رقابتی کردن شرکت‌های تاکسی در شهر تهران / تدوین نظام رتبه‌ بندی تاکسیران‌ها در سال ۹۷

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رقابتی کردن شرکت‌های تاکسی در شهر تهران و گفت: این امر مهم باعث ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان خواهد بود.

به گزارش ایران نیوز 24، علیرضا قنادان  با تشریح عملکرد پنج ماه گذشته تاکسیرانی ، افزود: تاکسیرانی تهران در آینده نزدیک هوشمند خواهد شد چرا که تاکسیرانی مدرن و برند، هویت شهر را به تصویر می‌کشد.وی با یاداوری شعار تاکسیرانی مدرن، افزود: برای دستیابی به این هدف، طرحی در ۴ محور اصلی در حال تدوین است که به زودی در اختیار رسانه ها  قرار می‌گیرد.قنادان به کاستی‌های اقتصادی تاکسیرانی به عنوان یک فاکتور بسیار مهم اشاره کرد و گفت: باید شغل تاکسیرانی دارای صرفه اقتصادی شود تا در این راستا ارایه خدمات دارای کیفیت مطلوب باشد.

به گفته قنادان، برای تحقق مدرن‌سازی خدمات در تاکسیرانی شهر تهران 4 محور اصلی در دستور کار قرار گرفته که از آن جمله می‌‌توان به مدرن‌سازی در حوزه تاکسیرانی، نظام رتبه‌بندی برای تاکسیرانان، آموزش‌های مهارت‌های ویژه اشاره کرد، درحوزه تاکسیرانی تخلفات بسیار زیاد است و این در حالی است که بازرسان این مجموعه مدام در حال برخورد با متخلفان هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از ضرورت حرکت به سمت شرکت مالکی به جای خودرو مالکی سخن گفت.قنادیان با اشاره به مدرن سازی در تاکسیرانی عنوان کرد: مدرن سازی فقط به معنای نو کردن خودرو نیست. تلاش ما این است که به سمت ارائه خدمات و تغییرات تفکری برویم. برخی مهارت ها را احیا کنیم .وی با اشاره به آمار ۸۵ هزار تاکسی در تهران، بیان کرد: متأسفانه در گذشته هیچ توجهی به تاکسیرانان خوب در شهر تهران نشده و این موضوع هم اکنون در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفته است.

قنادان ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته ذهنیت غلطی در ذهن شرکت‌های خودروسازی ایجاد شده بود به طوری که در این بخش خودروسازان خودروهای بی‌کیفیت خود را در اختیار تاکسیرانی قرار می‌دادند و این در حالی است که در سایر کشورها بهترین خودروهای باکیفیت تاکسی می‌شوند.وی از رایزنی سازمان تاکسیرانی با دولت، وزارت کشور، شرکت‌های خودروسازی برای نوسازی تاکسی‌ها خبر داد و گفت: متأسفانه در سال گذشته حدود ۴ هزار و ۵۰۰ خودرو نوسازی شدند که این آمار هر ساله باید به حدود ۸ هزار خودرو برسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به عمر متوسط ناوگان تاکسی در شهر تهران گفت: ۶.۸ سال عمر مفید تاکسی‌ها است که البته این موضوع متوسط به همکاری شرکت‌های خودروسازی است.قنادان اضافه کرد: یکی از مشکلاتی که خودروسازان سال گذشته با تاکسیرانی داشتند عدم ارائه تسهیلات به تاکسیران‌ها بود و همین امر باعث بوجود آوردن مشکلاتی برای تاکسیرانان شد.وی از توقف صدور پیش فاکتور از طریق خودروسازان خبر داد و گفت: علی‌رغم اینکه ثبت‌نام از طریق شرکت تاکسیرانی انجام می‌شود اما این فرآیند با توجه به عدم صدور پیش فاکتور نیمه کاره مانده است.

وی همچنین از رتبه بندی به رفتار تاکسیرانان خبر داد و گفت: این از مواردی است که به صورت جدی در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفته است و قاعدتا با رتبه بندی به رفتار تاکسیرانان شرایط مناسب‌تری برای ارائه خدمات به مسافران ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر به نوسازی تاکسی‌های ون اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز تسهیلاتی برای افراد درنظر گرفته شده که از ۱۲۳ میلیون تومان قیمت ون تاکسی، ۱۶ میلیون تومان توسط ستاد سوخت به صورت معافیت، ۲۰ میلیون از منابع شهرداری به صورت وام و حدود ۶۰ میلیون از طریق شرکت خودروساز تسهیلات به تاکسیرانان پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۲ هزار تاکسی نوسازی شدند که این آمار در سال ۹۶ به ۴ هزار و ۵۰۰ خودرو کاهش تقلیل یافت. مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۸۰۰ هزار تاکسی در شهر تهران فعالیت می‌کنند، گفت: روزانه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر توسط تاکسی‌ها جابجا می‌شوند که این حدود ۲۲ درصد از جابجایی‌ها در شهر تهران است.

 

 

 

کد مطلب: 37826| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۶ ۱۱:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب