کد مطلب: 37782| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۰ ۸:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
فشار‌ها به شهردار تهران علنی شد

با ورود دادستان به ماجرای استعفای نجفی؛

فشار‌ها به شهردار تهران علنی شد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز 24: زهرا صدراعظم نوری در کانال تلگرامی خود با اشاره به صحبت‌های دادستان کل کشور در پستی نوشته است: «دادستان کل کشور با انتقاد از رد استعفای نجفی توسط شورای شهر به نجفی گفته مجددا استعفای خود را تقدیم شورای شهر کند.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: دادستان کل کشور گفته است آقای شهردار باید مهلتی نیز تعیین کند و عنوان کند که تا فلان روز در دفتر کارم هستم تا شهردار تعیین کنید، در غیراینصورت از فلان تاریخ مسئولیت شهرداری تهران را عهده دارنخواهم بود و قطعا آقای شهردار کسی شما را به این جهت تحت تعقیب قرار نخواهد داد.»بر اساس این گزارش،  روز گذشته در جلسه علنی شورای شهر تهران که در راستای بررسی استعفای شهردار تهران برگزار شده بود، ۱۶ عضو از ۲۰ عضو حاضر در جلسه شورای شهر تهران با وجود اصرار محمدعلی نجفی، استعفای او را از شهرداری تهران نپذیرفتند.امروز صبح نیز حجت‌الاسلام و السملین منتظری دادستان کل کشور در اظهاراتی گفته «شورای شهر با نپذیرفتن استعفای نجفی، سیاسی برخورد کرده.»وی افزوده است: «به عنوان مدعی العموم اعلام می‌نمایم اگر چنانچه این کار ادامه یابد و آقای شهردار به علت بیماری نتواند وقت لازم را در مدیریت شهری بگذارد و کار آسیب ببیند، قطعا این آقایان مسئول هستند.»

واکنش توئیتری حق شناس به اظهارات دادستان کل کشور

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  نیز به اظهارات دادستان کل کشور واکنش نشان داد.محمدجواد حق شناس در توئیتی به موضوع پیشنهاد دادستان کل کشور مبنی بر استعفای دوباره نجفی شهردار تهران واکنش نشان داد و نوشت: «ورود آقای منتظری دادستان کل کشور به موضوع استعفای شهردار تهران، دکتر نجفی، نه با تدبیر همخوانی دارد و نه با وظایف ذاتی جایگاه حقوقی ایشان تطبیق پیدا می‌کند. کاش بیشتر با وظایف‌مان آشنا بودیم.

اعتراض نماینده تهران به ورود دادستان به ماجرای استعفای نجفی

محمود صادقی در یک رشته توییت خطاب به دادستان کل کشور نوشت: ‏آقای دادستان! این از اختیارات بدیهی شورای شهر است که درباره پذیرش استعفای شهردارش چه تصمیمی بگیرد. به جای نگرانی از اعمال اختیارات قانونی شورای شهر، پاسخگوی رفتار غیراخلاقی و غیرمتعارف زیرمجموعه خود با شهردار باشید. ‏آقای دادستان! به جای دخالت در کار شورای شهر، لطفا بفرمایید با آن گزارش ۵۰۰ صفحه ای تخلفات و ۱۲ پرونده شکایت شهرداری چه کرده اید؟! ‏آقای دادستان! به جای دخالت در کار شورای شهر، لطفا بفرمایید با آن گزارش ۵۰۰ صفحه ای تخلفات و ۱۲ پرونده شکایت شهرداری چه کرده اید؟«

نجفی با قید کفالت آزاد است!

عضو شورای شهر تهران با انتشار ویدئوی مصاحبه‌اش در کانال تلگرامی خود گفت: 12 مورد از تخلفات گسترده شهرداری به مقامات قضایی تقدیم شده که هیچ‌کدام پیگیری نشده‌اند اما برای برنامه تعدادی دختر نابالغ شهردار تهران را برخلاف عرف معمول ساعت 10 و نیم شب احضار کرده‌اند. وی در ادامه گفت: خود آقای نجفی گفتند که یک جوانی ایشان را مورد سوال قرار داده‌ و با او برخوردهای نادرست صورت گرفته و با او به عنوان یک متخلف برخورد شده و نهایتاً ایشان با قید کفالت آزاد شده است. صدراعظم نوری افزود: 12 پرونده تخلف شهرداری گزارش می‌شود و هیچ انعکاس و اقدامی توسط مقامات محترم قضایی صورت نمی‌گیرد. من به عنوان نماینده مردم از مقامات قضایی می‌خواهم به پرونده‌هایی که برای ایشان ارسال شده را به جریان بیاندازند.

!

 

کد مطلب: 37782| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۲۰ ۸:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب