کد مطلب: 37747| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۱۳ ۱۱:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
 100 میلیون بده- بیا دورهمی؟!

100 میلیون بده- بیا دورهمی؟!

راديو و تلويزيون - ایران نیوز 24: نوروز 97 شاهد ویژه برنامه دورهمی بودیم. برنامه‌ای که در این ایام هر شب ساعت 11 از شبکه نسیم پخش می‌شد. در این مدت مهمان‌های بسیاری در این برنامه حضور پیدا کردند که از جمله آن می‌توان به حضور پررنگ خوانندگانی اشاره کرد که هرکدام‌شان از محبوبیت و طرفداران بسیاری برخوردارند. اما در یکی از همان روزها، فیلمی از یک خواننده در فضای مجازی منتشر شد که در آن ادعای عجیبی را در خصوص حضور خوانندگان در برنامه دورهمی مطرح و حاشیه‌های بسیاری را به وجود آورد.

علی شمس همان خواننده‌ای است که ادعا کرده است: «دورهمی را دوست دارم اما علی اوجی که مسئول آوردن مهمان‌ها به این برنامه است در پشت پرده پول‌های سنگینی از خواننده‌ها می‌گیرد. از حمید هیراد صد میلیون گرفته بودند و از ماکان بند هم گرفتند. ولی کسانی که پول نمی‌دهند به راحتی از لیست حذف می‌کند مثل مهدی جهانی و اشوان. مطمئنم آقای مهران مدیری از این ماجراها باخبر نیستند.

واکنش علی اوجی

البته افشاگری این خواننده زیرزمینی از سوی علی اوجی بی‌پاسخ نماند و اینطور جواب شایعات را داد:«فکر نمی‌کردم روزی در مورد این آقا صحبت کنم. تمام کسانی که با من کار کرده‌اند می‌دانند که من چه جوری هستم .علی شمس برگردد ایران از او شکایت می‌کنم و وقتی به ایران برگردد باید به قانون پاسخگو باشد. نکته اینکه مهمان‌های دورهمی را من دعوت نمی‌کنم و اتاق فکری در این خصوص وجود دارد و تصمیم می‌گیرند که چه کسی به این برنامه بیاید. اگر کسی نیامده، یا خودش نخواسته یا اینکه اصلا دعوت نشده است.» او همچنین در توضیح دیگری در اینستاگرامش می‌نویسد:« سلام به رفقاى عزیزم اگر تند حرف زدم بدلیل اینه که حرفام در یک دقیقه جا بشه .بعد هم این پست فقط به احترام شما نازنینان اینجا گذاشته شد تا اگر مهرى از من به دل شما هست جوابگوى محبتتون باشم .توضیحات من درباره دورهمى در این پست هست که مدت‌ها بود مى‌خواستم خدمتتون عرض کنم و البته تمام دوستانى که از طرف برنامه دورهمى دعوت شدند محترم هستند و بى شک طرفداران بى‌شمارشون باعث این دعوت بودند و البته هیچ شخصى نمى‌تواند با تهمت از محبوبیت هنرمندان دعوت شده به دورهمى بکاهد و ... تهمت و زشتى از همه به دور باشد در سال جدید و همینطور امیدوارم قدر تمام کسانى که براى شما زحمت مى‌کشند رو بدونید چون دوستان من و خود بنده قدر شما و خوبى‌هاى شما رو خوب مى‌دانیم ... دوستان، ماکان و دیگر دوستان دعوت شده که جواب دادند، حمید هیراد هم بى شک جواب خواهند داد... تهمت نزنیم به هم، خیلى فاجعه است این کار ...

پ ن : این جواب هیچ کس نیست فقط توضیح راجع به دورهمى و ساز و کار موجود در این برنامه مهم و پر بیننده‌اس چون مدت زیادى هست که این از من سوال میشه»

متاسفیم برای یکسری هنرمندنماها

از سوی دیگر خوانندگان دعوت شده به برنامه پربیننده دورهمی ساکت ننشسته ویکی پس از دیگری این اظهارات را رد کردند از جمله گروه «ماکان بند» که با انتشار متن کوتاهی در استوری اینستاگرام‌شان به ادعای این خواننده زیرزمینی این چنین پاسخ دادند:« باید در مورد برنامه دورهمی یه توضیحی بدیم به شما عزیزان، دعوت از ما برای حضور در دورهمی نخست به درخواست هواداران بود و در مرحله بعد توسط آقای اوجی که تو کارنامشون چندین کار هنری موفق دارند، صورت گرفت، بدون کوچکترین منتی یا درخواست ریالی پول. متاسفیم برای یکسری هنرمندنماها که در حالت‌های غیرطبیعی یه گوشی دستشون میگیرن و هر تهمتی به هرکی میخوان میزنن برای جذب مخاطب و فالوئر

گناه کسی را نشوییم

دیگر خواننده‌ای که افشاگری‌های علی شمس را رد کرد عماد طالب زاده بود که او نیز در اینستاگرامش در این مورد نوشت: «علی اوجی رو خیلی ساله می‌شناسم، من تو این برنامه مثل خیلی از همکاران باارزشم حضور داشتم، به دعوت آقای مهران مدیری و علی عزیز و همچنین تهیه کننده برنامه، آقای احمدی. پولی رو پرداخت نکردم. ازم درخواستی هم بابت پرداخت نشد و اگه مقداری منطقی فکر کنیم، این برنامه نیازمند دریافت وجهی هم نیست.کاشکی بیاییم تو سال جدید بدون دشمنی و کینه ادامه بدیم. کاشکی به این راحتی گناه کسی رو نشوریم

عذرخواهی کنید

هم چنین امیرمحمد زند بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون کشورمان از علی اوجی تهیه‌کننده و بازیگر کشورمان پس از تهمت‌های علی‌شمس دفاع کرد و در صفحه شخصی خود نوشت :«عجب داستانى شده این فضاى مجازى ، عجب کاسبى‌ای راه انداختن پیج‌هایى که دنبال سوژه می‌گردند با تیترهاى «حمله تند این به آن؛ پاسخ دندانشکن آن به این» و…. دامن زدن به هر چیز و بلافاصله، گرفتن تبلیغ. آقا چه خبرمونه؟ بخدا که دیگه به دشمن نیازى نیست براى نابود کردن فرهنگ و تاریخ ایرانى بودن‌مان، چرا هیچکس را در امان نمی‌گذارید؟ وقتى از من گرفته که همیشه در سکوت هستم تا على که مرد همیشه خندان است را به حاشیه می‌کشید حال روحی‌تان بهتر می‌شود؟ اگر اوجى می‌خندد و مردم را می‌خنداند و شاد می‌کند، آن خواننده مذکور اسمش خنده‌دار است، دوست عزیز قیمت على خیلى بیشتر از این ارقامی است که براى شما پول زیادى محسوب می‌شود، امیدوارم تا دیرتر و بدتر نشده از این مرد شریف عذرخواهى کنید»

یک نکته

البته لازم به ذکر است اگرچه علی اوجی و برخی دیگر از هنرمندان حاضر شده در برنامه دورهمی واکنش تندی نسبت به اظهارات علی شمس انجام دادند اما پیش از این نیز برخی روزنامه‌ها و رسانه‌های اصولگرا نسبت به موضوع فوق واکنش نشان داده‌اند. لذا اظهارات خواننده زیرزمینی در مورد مکانیسم دعوت از خواننده‌ها در برنامه مهران مدیری نکته تازه‌ای ندارد و تنها میزان هزینه آن ارزش خبری داشت. از سوی دیگر میان واکنش علی اوجی و اظهارات سایر هنرمندان علیه علی شمس یک پارادوکس نمایان بود. در شرایطی که اوجی معتقد بود در انتخاب مهمانان نقشی ندارد اما هنرمندان مذکور اظهار نمودند که از طریق او به برنامه دورهمی دعوت شده‌اند. به هر حال مردم باید قضاوت کنند.

کد مطلب: 37747| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۱۳ ۱۱:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب