کد مطلب: 37746| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۱۵ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
توصیه‌های حمزه بن لادن برای مقابله با حمله ایران به مکه و مدینه!

توصیه‌های حمزه بن لادن برای مقابله با حمله ایران به مکه و مدینه!

بین الملل - ایران نیوز 24: مؤسسه السحاب، بازوی تبلیغاتی گروه القاعده، جدیدترین قسمت از سلسله سخنرانی‌های حمزه بن لادن، فرزند اسامه بن لادن رهبر سابق این گروه در خصوص تاریخ عربستان سعودی را منتشر کرده است. انتشار این سلسله سخنرانی‌ها از تابستان سال 1395 آغاز شده است؛ زمانی که حمزه بن لادن درخواست خود برای تلاش در راستای براندازی حکومت پادشاهی در عربستان را مطرح کرد.

فرزند اسامه بن لادن بار دیگر در این سخنرانی جدید، در خصوص تلاش‌های شیعیان برای تسلط بر حرمین شریفین در مکه و مدینه هشدار داده و حکومت سعودی را به بی‌کفایتی در مقابله با ایران متهم کرده است.

وی در این سخنرانی ضمن طرح این ادعا، که شیعیان هم از خارج و هم از داخل شبه جزیره عربستان برای تسلط بر حرمین شریفین خیز برداشته‌اند، ضمن تأکید بر بی‌کفایتی و عدم مشروعیت آل سعود در دفاع از حرمین شریفین، از همه مردم عربستان درخواست کرده که تجهیزات و امکانات لازم برای مبارزه با ایران را تهیه کرده و از نیروهای القاعده در یمن حمایت کنند. تجار ثروتمند از اصلی‌ترین مخاطبان حمزه بن لادن هستند که وی از آنها خواسته از این فرصت برای کسب افتخار مشارکت در دفاع از مقدسات اسلامی استفاده کنند!

شاخه القاعده در شبه جزیره عربستان و داعش در کنار نیروهای عربستانی و اماراتی با مبارزان حوثی یمن درگیر هستند و با وجود اختلافات القاعده و داعش، برخی نیروهای وابسته به القاعده در یمن، همزمان با داعش نیز در ارتباط هستند.فرزند بن لادن علاوه بر مسأله بی‌کفایتی حکام سعودی در مقابله با ایران، اتحاد با ایالات متحده، نقش آل سعود در تجزیه حکومت عثمانی، خیانت به اخوان المسلمین و همچنین خیانت به مردم فلسطین از طریق پذیرش اسرائیل را از دیگر دلایل عدم مشروعیت آل سعود می‌داند.

در سخنرانی پخش شده جدید در مؤسسه السحاب، باز هم تصویر حمزه بن لادن نمایش داده نمی‌شود و صدای وی بر روی تصاویری از ارتباط مقامات عربستانی با دولت آمریکا مونتاژ شده است. تصویر ملاقات اخیر محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که در آن بنری از سلاح‌های آمریکایی فروخته شده به عربستان در دست ترامپ قرار دارد، از جمله تصاویری است که از سوی مؤسسه السحاب مورد استفاده قرار گرفته است. سخنرانی جدید فرزند بن لادن علیه ایران در حالی منتشر شده که ولیعهد سعودی در جریان سفر خود به آمریکا، ایران را به حمایت از القاعده و پناه دادن به حمزه بن لادن متهم کرده است!

مقامات آمریکایی مدعی هستند، حمزه بن لادن که اکنون 28 ساله است، پس از حمله 17 سال پیش آمریکا به افغانستان، در دوره‌ای در ایران حضور داشته، ولی بعدا به پاکستان برده شده و در آن جا تحت آموزش‌های ویژه برای قبول مسئولیت‌های مهم در القاعده قرار گرفته است. تحلیلگران بر این باورند که سخنان تند فرزند بن لادن علیه ایران و شیعیان، تلاشی برای تشدید تنش‌ها در منطقه با هدف جذب نیروی بیشتر برای گروه القاعده است.

کد مطلب: 37746| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱/۱۵ ۱۲:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب